Trending
flash नेपालको तराई लगायत विश्वभरि मनाउने गरिन्छ करवा चौथ flash प्रदेश सरकारबाट विनियोजित सञ्चार बजेटको भ्रमपूर्ण समाचार प्रति बुद्ध दर्पणको ध्यानाकर्षण खेल टी-२० विश्वकप : बंगलादेशविरुद्ध श्रीलंकाको ५ विकेटको जित समाज दाङमा बस दुर्घटना हुँदा १ जनाको मृत्यु, २१ घाइते राजनीति प्रदेश १ प्रदेशसभा बैठक : कात्तिक १५ सम्म स्थगित, कांग्रेसमै भाँडभैलो flash विजयनगरमा आज ६० प्रतिशत बढिलाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइयो समाज पाँच वर्षमा १ लाखभन्दा बढी सवारी दुर्घटना, १० हजारभन्दा बढीको मृत्यु समाज सर्वोच्चका १४ न्यायाधीशले पूर्ण बैठक बहिस्कार गर्ने राजनीति चार वर्षअघि हारेका थिए, फेरि मत गन्दा २ भोटले वडाध्यक्ष जिते flash टोल विकास संस्था व्यवस्थापन तथा नेतृत्व विकास सम्बन्धि क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु

‘सरकारको मुख ताक्न छाडेर जनता आफैले क्वारेन्टिन व्यवस्थापनमा लाग्नुपर्छ’

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण नियन्त्रणका लागि देशभर तयार गरिएका क्वारेन्टिनहरुमाथि मापदण्डको प्रश्न उठिरहेका बेला अनुगमनको जिम्मेवारी दिइएका शहरी विकासराज्यमन्त्री रामबीर मानन्धरले क्वारेन्टिनको व्यवस्थापन आफै गर्न जनतासँग आग्रह गर्नुभएको छ । सरकारको मुख ताकेर बस्दा संक्रमण फैलने क्रम बढेर जाने उहाँको भनाई छ ।

नेपाली रेडियो नेटवर्कको नेपाली बहसमा पत्रकार ऋषि धमलासंग कुरागर्दै उहाँले आफुले पाएको जिम्मेवारी अनुसार धेरै ठाँउमा अनुगमन गर्दा कतै सामान्य र कतै असामान्य अवस्थामा क्वारेन्टिनहरु बनाइएको पाइएकाले आफुले सरकारलाई सुधारका लागि प्रतिवेदन दिएको जानकारी दिनुभयो ।

उहाँले अहिले बनाइएका क्वारेन्टिनमात्रै कोरोना रोकथामका लागि उपयुक्त र पर्याप्त नभएकाले यो व्यवस्थापन छुट्टै तरिकाले गर्न आवश्यक देखिएको बताउनुभयो । मानन्धरले क्वारेन्टिन अनुगमन गर्ने आफ्नो जिम्मेवारी भएपनि व्यवस्थापनमा आफ्नो भूमिका नभएको बताउनुभयो ।

अनुगमनका क्रममा भेटिएका कमिकम्जोरी र सुधारका विषयमा सम्बन्धी निकायमा प्रतिवेदननै बनाएर दिएकाले यसको कार्यन्वयन हुनपर्नेमा उहाँले जोड दिनुभयो । उहाँले अब सवैले होम क्वारेन्टिनमा ध्यान दिनुपर्नेमा पनि जोड दिनुभएको छ ।

राज्यमन्त्री मानन्धरले अहिले बनाइएको अव्यवस्थित क्वारेन्टिनहरुलाई विस्थापित गर्दै होम क्वारेन्टिनमा जोड दिनुपर्ने र सक्नेहरु सवैले व्यवस्थित होटल तथा लजहरुको प्रयोग गर्नुपर्ने बताउनुभयो । सरकारले सवैकाम गर्छ भनेर कुर्दा संक्रमण बढ्ने खतरा रहेको भन्दै सरकारको मुख नताकि जनताले नै आफ्नो क्षमता अनुसारको घरदेखि होटलसम्मको व्यवस्थापन आफैले गर्दा नियन्त्रणमा सहजता आउने धारण उहाँले राख्नुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP