Trending
flash शिवपुरमा नेकपा एसको वडा कमिटि गठन अन्तर्राष्ट्रिय आर्यनपछि एनसिबीको निसानामा अनन्या flash विजयनगरले वर्षाले प्रभावित कृषकलाई क्षतिपूर्ति दिने समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश समाज बाढीले कैलालीमा जनजीवन अस्तव्यस्त, विपन्न बस्तीमा गाँसकै समस्या समाज प्रधानमन्त्रीले आज कैलाली र बर्दियाको बाढी-पहिरो प्रभावित क्षेत्रको निरीक्षण गर्दै

मुख्यमन्त्री भट्टको टिम हटाएर नयाँ टिम नल्याए सुदूरपश्चिम प्रदेश बुआन बन्छः खड्का

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण नियन्त्रणमा गैरजिम्मेवार र भ्रष्टाचारमा मात्रै केन्द्रित भएको भन्दै नेपाली कांग्रेसले सुदूरपश्चिमा प्रदेश सरकारको राजीनामा मागेको छ । मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्ट नेतृत्वको प्रदेश सरकारले कोरोना नियन्त्रणका लागि पटक पटक आग्रह गर्दा पनि वेवास्ता गर्दै आएकाले संक्रमितको संख्या बढेर भयावहको स्थितिमा पुगेकाले यो मन्त्रिपरिषदको नेतृत्व परिवर्तन गरी नयाँ नेतृत्वमा सरकार बनाउनुपर्ने कांग्रेसको माग छ ।

नेपाली रेडियो नेटवर्कको नेपाली बहसमा पत्रकार ऋषि धमलासँग कुरागर्दै सुदूरपश्चिमा प्रदेश सभा सदस्य एवं नेपाली कांग्रेसका नेता भरतबहादुर खड्काले मुख्यमन्त्रीको यहि टिम रहने हो भने प्रदेशमा ठूलो विपद् आइपर्ने बताउनुभयो । उहाँले भट्ट नेतृत्वको सरकारको नियत नै खराव भएकाले संघीयता माथि नै प्रश्न उठाएको र सरकार चलाउने अधिकार गुमाइसकेकाले यो टिमले राजीनामा दिनुपर्ने बताउनुभयो ।

उहाँले भ्रष्टाचार भन्दा अरु सरकारले जनताको काम गर्न नसकेको भन्दै कज्चनपुरमा भिषण बर्षाले गाउँ डूबानमा पर्दा समेत सरकारले नहेरको दावी गर्नुभयो । कोरो संक्रमण नियन्त्रण र उपचारका लागि पक्ष र प्रतिपक्ष भएर काम गर्न नहुने सल्लाह दिदा समेत मुख्यमन्त्रीले नमानेका कारण प्रदेश कोरोनाको जोखिममा पुगेको खड्काको भनाई छ ।

उहाँले भन्नुभयो,‘अहिले प्रदेशमा कोरोना संक्रमितको सख्या ४ हजार माथि पुगेको छ । यसै गरि बढ्ने हो भने यो प्रदेश चाइनाको बुआन हुनसक्छ । केन्द्रीय सरकारले पनि साथ दिन सकेन । यो प्रदेशमा एउटा मात्रै पीसीआर छ । २५० भन्दा बढी परिक्षण गर्न सकिदैन । प्रदेश सरकारले पनि हाम्रो कुरा सुनेर हामी सहकार्यका लागि तयार छौँ भनिरहेका थियो । काम गर भनेर हामीले सदन रोकेका थियौँ तर, अधिनायवादी शैलीमा बजेट पास भयो ।’

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP