Trending
समाज मुगु बस दुर्घटना : मृतकका परिवारलाई एक लाख दिइने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकी ड्रोन आक्रमणमा अलकायदाका वरिष्ठ नेताको मृत्यु समाज आज पनि देशका केही ठाउँमा हल्का पानी पर्ने राजनीति न्यायालयको गरिमाका लागि निकास दिन प्रधानन्यायाधीशलाई पूर्वन्यायाधीशहरुको आग्रह राजनीति एमाले वडा अधिवेशन आज‚ अध्यक्ष ओलीले भर्चुअल माध्यमबाट उद्घाटन गर्ने समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन

५५ जना जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान

दिपक के.सी.
कपिलवस्तु असार २७
हातमा झुण्डिएको प्लाष्टिकको थैलीमा २ वटा चमनप्रास हसिलो अनुहार लगाउदै ८० बर्ष नाघेका रत्नखर उपाध्यायले भन्नुभयो “म बुढोलाई पनि सम्मान गरे, ज्यानमा ताकत आउँछ यो खाएपछि” हातमा झुण्डाएको चमनप्रास देखाउदै भन्नुभयो । “घरले जा जा र वनले आ आ भन्ने उमेरमा खादाँ ओढाएर सम्मान गरे ,जिसि बाबुलाई सधै भगवान दाहिने होउन” बृद्ध आमा कलावती देवि खड्काले भन्नु भयो ।
शनिबार शिवराज नगरपालिका वडा नं. १ शिवपुरको वडा कार्यालयमा ५५ जना ८० बर्ष उमेर नाघेका बृद्धबृद्धा सम्मान ग्रहण गर्न जम्मा भएका थिए । कोहि सम्मान थापेर फर्कदै थिए त कोहि आफ्नो पालो पर्खदै थिए । वडा अध्यक्ष जगत जि.सी. सदस्यहरु लक्ष्मी हमाल, टिका विश्वकर्मा भिखु थारु, रामलिले चौधरी र शिवपुर स्वास्थ्य चौकीका प्रमुख लेखनाथ पौडेलले बृद्धहरुलाई सम्मान प्रदान गरेका हुन ।
शिवराज नगरपालिका वडा नं. १ शिवपुरको आ.ब. ०७६÷०७७ को कार्यक्रम अनुसार ८० बर्ष भन्दा माथिका जेष्ठ नागरिक सम्मान गरिएको वडा अध्यक्ष जगत जि.सी.ले बताउनु भयो । वडा रहेका ५५ जना बृद्धबृद्धालाई सम्मान गर्दै १ केजी चमनप्रास(शक्तिवद्र्धक) र यातायात वापत नगद रु. ३ सय प्रदान गरिएको उहाँले बताउनु भयो । जेठ नागरिक वडाका गहना भएका कारण उहाँहरु सम्मानमा सानो भए पनि कार्यक्रम आयोजना गरि सम्मान गरिएको वडा अध्यक्ष जि.सी.ले बताउनु भयो ।
बृद्धबृद्धाले चमनप्रास दैनिक सेवन गरेमा शरिरमा ताकत बढ्ने हुनाले वडाले गरेको सम्मान राम्रो बताउदै शिवपुर स्वास्थ चौकीका प्रमुख लेखनाथ पौडेलले आगामी वर्षमा यस्ता कार्यक्रमलाई वडाले निरन्तता दिनु पर्ने बताउन भयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP