Trending
flash नेपालको तराई लगायत विश्वभरि मनाउने गरिन्छ करवा चौथ flash प्रदेश सरकारबाट विनियोजित सञ्चार बजेटको भ्रमपूर्ण समाचार प्रति बुद्ध दर्पणको ध्यानाकर्षण खेल टी-२० विश्वकप : बंगलादेशविरुद्ध श्रीलंकाको ५ विकेटको जित समाज दाङमा बस दुर्घटना हुँदा १ जनाको मृत्यु, २१ घाइते राजनीति प्रदेश १ प्रदेशसभा बैठक : कात्तिक १५ सम्म स्थगित, कांग्रेसमै भाँडभैलो flash विजयनगरमा आज ६० प्रतिशत बढिलाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइयो समाज पाँच वर्षमा १ लाखभन्दा बढी सवारी दुर्घटना, १० हजारभन्दा बढीको मृत्यु समाज सर्वोच्चका १४ न्यायाधीशले पूर्ण बैठक बहिस्कार गर्ने राजनीति चार वर्षअघि हारेका थिए, फेरि मत गन्दा २ भोटले वडाध्यक्ष जिते flash टोल विकास संस्था व्यवस्थापन तथा नेतृत्व विकास सम्बन्धि क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु

कोरोनाविरुद्धको खोपको क्लिनिकल परीक्षण सफल भएको रुसको दाबी ​

काठमाण्डाै – रूसले काेराेना भाइरसविरुद्धकाे खाेपकाे क्लिनिकल परीक्षण सफलतापूर्वक सम्पन्न भएको जनाएको छ । 

रूसले कोरोना भाइरसविरुद्धको खोपको मानिसमा गरिएको परीक्षण पनि सफल भएको बताएको छ । रुसको सेचेनोभ विश्वविद्यालयले कोरोना उपचारकाे लागि उपयोगी खोपको क्लिनिकल परीक्षण सफलतापूर्वक सम्पन्न भएको जनाएको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्ययमले जनाएका छन् ।

क्लिनिकल अध्ययनका लागि औषधि दिइएका स्वयंसेवकहरूको पहिलो समूहलाई आउँदाे बुधबार र अर्को समूहलाई जुलाई २० मा डिस्चार्ज गरिने विश्वविद्यालयले जनाएको छ । सेचेनोभ विश्वविद्यालयले विश्वमै पहिलो पटक कोरोना भाइरसविरूद्ध मानिसमा गरिएको परीक्षण सफल भएको दाबी पनि गरेको छ ।

विश्वविद्यालयले अब खाेपकाे उत्पादन बढाएर मानिसमा प्रयोग गर्न सकिने जनाएको छ । झण्डै आठ महिनाअघि चीनको वुहानमा देखिएको कोरोना भाइरसकाे विरुद्ध खोप बनाउनकाे लागि विश्वका विभिन्न समूह लागिपरेको भए पनि अझै सफलता प्राप्त भएको छैन ।

सेचेनाेभ विश्वविद्यालयमा इन्स्टिच्युट अफ् मेडिकल प्यारासिटाेलाेजी ट्रपिकल एण्ड भेक्टर बर्न डिजिजका निर्देशक अलेक्जेण्डर लुकाशेभका अनुसार याे पूरै अध्ययनकाे उद्देश्य मानव स्वास्थ्यकाे सुरक्षाकाे लागि काेभिड–१९ खाेप सफलतापूर्वक तयार गर्नु थियाे । मानिसकाे सुरक्षाकाे लागि याे खाेप चाँडै नै बजारमा उपलब्ध हुने उनले दाबी गरे । 

विश्वव्यापी महामारीको रुपमा रहेको कोरोनाबाट एक करोड २८ लाख ७० हजारभन्दा धेरै मानिस सङ्क्रमित भएका छन् । सङ्क्रमितमध्ये पाँच लाख ६८ हजारभन्दा धेरैको ज्यान गइसकेको छ । ७५ लाखभन्दा धेरै उपचारपछि निको भएका छन् ।    

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP