Trending
समाज आज पनि देशका केही ठाउँमा हल्का पानी पर्ने राजनीति न्यायालयको गरिमाका लागि निकास दिन प्रधानन्यायाधीशलाई पूर्वन्यायाधीशहरुको आग्रह राजनीति एमाले वडा अधिवेशन आज‚ अध्यक्ष ओलीले भर्चुअल माध्यमबाट उद्घाटन गर्ने समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन समाज फाइजरको एक लाख डोज खोप सोमबार नेपाल आइपुग्ने खेल विकासले च्यासलबाट ए डिभिजन लिग खेल्ने

शिवराजका पशुपालक किसानलाई पम्पसेट प्रदान

दिपक के.सी.
कपिलवस्तु असार २९

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाले नगरका ७ जना पशुपाल किसानलाई घाँस उत्पादनका लागी घाँसको विउँ र पम्पसेट वितरण गरेको छ । सोमबार एक कार्यक्रमका विच छनौटमा परेका ७ वटा पशुफर्मका संचालकहरुलाई नगर नेत्रराज अधिकारीले सोहि सामाग्री वितरण गर्नु भएको हो ।
नगरपालिकाको आर्थिक बर्ष ०७६÷०७७ को पशु विकास तर्फ पशु आहार कार्यक्रम अन्तर्गत घाँसको विउँ उत्पादन स्रोत केन्द्र तथा नमुना नर्सरी स्थापना शिर्षक अन्तर्गत नगरमा संचालनमा रहेका उन्नत कृषि तथा पशुपालन फर्मका जिवलाल काफ्ले, भित्रियाको श्री सोनवागढ बहुउद्देश्य कृषि फर्मका संचालक राजु खराल, सेमरीको कपिलव गाई तथा भैसी पालन फर्म संचालक कपिल यादव, ककरहवाको एग्रिकल्चर पोल्टि फर्म संचालक सुरज पाण्डे, मामा भान्जा बहुउद्देश्य कृषि तथा पशु फर्म संचालक तारा प्रसाद घिमिरे,सिद्ध पशु तथा कृषि फर्म संचालक विर बहादुर सुनार र इन्द्र प्रताप सेनलाई नगर प्रमुख अधिकारीले पम्पसेट, घासँको विउँ वितरण गर्नुभएको हो ।
घाँस उत्पादनका लागी पशुपालक किसानलाई विउँ र पम्पसेट हस्तान्तरण गर्दै नगर प्रमुख अधिकारीले किसान उन्नत जातको घासँ उत्पादन गरी पुन नगरलाई २० प्रतिशत निशुल्क विउँ प्रदान गर्नु पर्ने जसबाट अर्को बर्ष उन्नत विउँ खरिद गर्नु नपर्ने र अन्य किसानलाई वितरण गर्न सजिलो हुने बताउनु भयो । युवाहरु कृषि र पशुपालनमा क्षेत्रमा सक्रिय भएको देख्दा आफुलाई खुसी लागेको जनाउदै, आगामी दिनमा पनि अन्य युवालाई कृषि पेशा अगाल्न उत्प्रेरणा दिनु पर्ने बताउनु भयो ।
कार्यक्रममा नगर प्रमुख नेत्रराज अधिकारी, पशु शाखा प्रमुख राम दुलारे यादव, पशु चिकित्सक रामप्रसाद अधिकारी लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP