Trending
समाज जयनगर–कुर्था रेलमार्ग नेपाललाई हस्तान्तरण समाज बाढी र डुबानको दीर्घकालीन समाधान हुन्छ : प्रधानमन्त्री देउवा flash शिवपुरमा नेकपा एसको वडा कमिटि गठन अन्तर्राष्ट्रिय आर्यनपछि एनसिबीको निसानामा अनन्या flash विजयनगरले वर्षाले प्रभावित कृषकलाई क्षतिपूर्ति दिने समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश

बाढी र पहिरोबाट सिन्धुपाल्चोकमा ६७ र लमजुङमा १४० घरका परिवार विस्थापित

काठमाडौँ । केहि दिनदेखि परेको अविरल वर्षाका कारण आएको बाढी र पहिरोमा परी लमजुङमा १४० घरपरिवारका ५ सय जना र सिन्धुपाल्चोकमा ६७ घरपरिवारका सदस्यहरु विस्थापित भएका छन् । सिन्धुपाल्चोकका प्रहरी प्रमुख (एसपी) प्रज्वल महर्जनका अनुसार भौगोलिक विकटताका कारण बाढी र पहिरोमा परेकाहरुको उद्धारमा अझै कठिनाई भएको छ ।

अहिले सम्म हराइरहेका २२ जना नभेटिएको र उद्धारमा गम्भिर भएर लाग्दा पनि भौगोलिक अवस्था कठिन भएकाले हराएकाहरुलाई भोटेकोशीले बगाइसकेको अनुमान गरिएको महर्जनको भनाई छ । उहाँले नदिको तटीय क्षेत्रहरुमा पनि खोजिभइरहेको र बाह्रबिसे सम्म सडक खुलेको भन्दै भोटेकोशी क्षेत्रमा हेलिकोप्टरबाट राहत वितरण भइरहेको नेपाली रेडियो नेटवर्कलाई बताउनुभयो ।

उता, लमजुङमा पनि १४० घरका ५ सय हाराहारीलाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको छ । लमजुङ जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी कृष्णप्रसाद शर्माले नेपाली रेडियो नेटवर्कलाई दिएको जानकारी अनुसार अहिले पनि घरको तलबाट र माथिबाट पहिरो जाने खतरा रहेकाले ५ सय हाराहारीलाई अन्यत्र सारिएको हो ।

राहतमा अहिले कुनै समस्या नभएको र उद्धारमा बिशेष ध्यान दिएको भन्दै शर्माले पुनःस्थापनको लागि दिर्घकालिन योजना चाहिने भएकाले अहिले जाखिममा रहेकाहरुलाई सुरक्षित ठाउँमा पुर्याउने काम भइरहेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP