Trending
राजनीति मनमोहन अधिकारी अविचलित कम्युनिष्ट आन्दोलनको पर्याय : ईश्वर पोखरेल राजनीति दलमा आबद्ध शिक्षकलाई कारवाही गर्न शिक्षामन्त्रीले मागिन् निर्वाचन आयोगसँग विवरण राजनीति कर्णालीका मुख्यमन्त्री कँडेलले आज विश्वासको मत लिँदै राजनीति मनमोहन अधिकारीको २५औँ स्मृति दिवस आज समाज बाँकेका किसान चैते धानप्रति आकर्षित समाज ट्र्याक्टरबाट खसेर एकजनाको मृत्यु समाज वनमा लागेको डढेलो गाउँ फैलिँदा १३ घर खरानी अन्तर्राष्ट्रिय पत्नीलाई मुद्दा परेपछि स्पेनका प्रधानमन्त्रीले स्थगन गरे सार्वजनिक जिम्मेवारी राजनीति अहिलेको स्वतन्त्रता र अधिकार कसैको निगाहबाट प्राप्त हैन : पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी flash कृष्णनगरले दियो प्रहरीलाई ‘फायर एक्स्टिङगुइसर’

बहादुगंजमा ६० जना को निशुल्क मोतिया विन्दु अपरेशन

दिपक केसी

कपिलवस्तु असोज ६
४४ औ सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा कपिलवस्तुको बहादुरगंजमा रहेको छन्द काले बाबु नारायणी आँखा अस्पतालमा सोमबार ६० जना मोतिया विन्दुका विरामीहरुको निशुल्क अपरेशन गरिएको छ ।  दिवसको अवसरमा नेपाल नेत्रज्योति संघ आखाँ स्वास्थ्य कार्यक्रम राप्ती  तथा बहादुगंजको आयोजनामा “सुखि र समृद्ध राष्ट्रिय सोच, समाज विकास हामो अठोट भन्नने नारा सहित सामाजिक सेवा दिवस मनाइएको हो ।

दिवसको अवसरमा अस्पतालमा आएका ३४८ जना आखाँका विरामी मध्ये ६० जनाको निशुल्क अपरेसन गरिएको अस्पतालका प्रशासकिय अधिकृत जसराज वि.क.ले बताए ।  सामान्यत मोतिया विन्दुको अपरेशन गर्दा प्रति विरामी ३ हजार २ अपरेशन चार्ज लाग्ने गरेको उनले बताए ।समाज सेवा नै सबै भन्दा अमूल्य धर्म रहेको कार्यक्रम अध्यक्ष तथा अस्पतालका निमित्त मेडिकल डाइरेक्टर सन्तोष सुवेदिले बताए । दिवसको अवसर पारेर मोतिया विन्दुका विरामीहरु निशुल्क अपरेशन गर्ने नेत्रज्योति संघ आखाँ स्वास्थ्य कार्यक्रम राप्ती  तथा बहादुगंजलाई उनले धन्यवाद समेत व्यक्त गरे । 

आखाँ ज्योति गुमाएर अन्धकार जीवन विताइरहेका आखाँका विरामीहरुको ज्योति पुन फर्काएर पुण्य प्राप्ती समेत गरेको   प्रमुख अतिथि नारायणी शाहले बताइन ।  अनधकार बनेको जीवनलाई ज्योती प्रदान गर्नु नै सबै भन्दा ठूलो समाजसेवा भएको उनले बताइन ।२००५ सालमा स्थापना भएको छन्द काले बाबु नारायणी आँखा अस्पतालमा दैनिक जसो आखाँका विरामीहरुको घुइचो लाग्ने गर्दछ । स्थापना काल देखि यस अस्पतालले ७ लाख ५६ हजार ९ सय ३९ जना आखाँका विरामीलाई सेवा प्रवाह गरिसकेको छ । यस्तै १ लाख ४ हजार ५ सय ७८ जना मोतिया विन्दुका विरामीहरुको अप्रेशन गरिएको अस्पताल प्रशासनले जनाएको छ ।दिवसको अवसरमा विरामीहरुलाई फुलफुल समेत वितरण गरिएको छ ।  निमित्त मेडिकल डाइरेक्टर डा. सन्तोष सुबेदीको अध्यक्षतामा सम्पन्न  कार्यक्रमको प्रमुख नारायणी शाह अन्य अतिथिहरुमा डा. ज्योति सापकोटा, जयन्तिका शाह,. नसरुल्लाह खान लगायत रहेका थिए । कार्यक्रम अस्पतालका प्रशासकिय  अधिकृत जसराज वि.क.को संचालनमा सम्पन्न भएको हो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP