Trending
flash विजयनगरका ७ वटै वडामा नेकपा एमालेकाे वडा अधिवेशन सम्पन्न समाज वैशाखयता विपद्जन्य घटनामा परि ३ सय ५३ जनाको ज्यान गयाे flash एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक सङ्गठन कपिलवस्तुमा पुनः पाण्डे flash प्रेस सेन्टर नेपाल कपिलवस्तुमा बेल्वासेको नेतृत्व अन्तर्राष्ट्रिय सन् २०६० सम्म कार्बन उत्सर्जनलाई शून्यमा झार्ने साउदी अरेबियाको भनाइ समाज तिहारकाे लागि ५० हजारभन्दा बढी सयपत्रीको माला भारतबाट आयात हुँदै अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकालाई चीनको चेतावनी राजनीति राप्रपाकाे ५४ जिल्लामा अधिवेशन सकियाे flash प्रेस सेन्टर कपिलवस्तुकाे अध्यक्षमा बेल्बासे, २१सदस्य कार्य समिति चयन समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या

कमरेड भावना अन्त्य भयो, व्यक्ति पुजा मुर्दावाद : माधव नेपाल

काठमाडौँ । पुर्व प्रधानमन्त्री तथा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले नेकपा भित्र कमरेडी भावना अन्त्य भएको बताउनु भएको छ ।

कमरेडको अर्थ आत्मिय मित्र भएपनि नेकपा भित्र अहिले आत्मियता र मित्रता सकिएको उहाँले दावी गर्नुभयो । एकले अर्कालाई सम्वोधन गर्दा कमरेड भनेर मात्रै नहुने र व्यवहार पनि त्यस्तै हुनुपर्नेमा उहाँले जोड दिनुभयो ।

कम्युनिष्ट पार्टीका संस्थापक महासचिव पुष्पलाल श्रेष्ठको स्मृति दिवसका अवसरमा नेपाली रेडियो नेटवर्कसँग बोल्दै उहाँले नेकपामा व्यक्तिवादी प्रबृत्ति मौलाएको बताउनुभयो ।

पत्रकार ऋषि धमलासँगको कुराकानीका क्रममा उहाँले भन्नुभयो, “म व्यक्तिवादी चरित्र र प्रबृत्तिको विरोधी हुँ, म त्यसको घोर विरोध गर्दछु, म पहिले देखिनै यसको विपक्षमा कठोर रुपमा उभिदै आएको छु , व्यक्ति पुजा मुर्दावाद ।”

बरिष्ठ नेता नेपालले पार्टी नेतृत्व गुटमा रमाउने, जनतालाई महत्व दिदै नदिने, पार्टी र कार्यकर्ताको भावनालाई वेवास्ता गर्ने गरेको आरोप पनि लगाउनुभयो । कम्युनिष्ट पार्टीमा सरकारमा भएका बेला भ्रष्टाचार बढेको, सरकार र जनताको दुरी बढेको पार्टी र कार्यकर्ताको भेट हुन छाडेको उहाँको भनाई छ ।

जनताभन्दा आफुलाई ठूलो ठान्ने, जनताका कुरा नसुन्ने प्रबत्तिले पुष्पलालले शुरु गरेको कम्युनिष्ट आन्दोलन नै खतरामा परेको नेता नेपालले दावी गर्नुभयो ।

“विश्वका धेरै देशमा कम्युनिष्ट र जनताको दुरी बढ्ने, कार्यकर्ता टाढा हुने, उनीहरुलाई वेवास्ता गर्ने, एकलौटी र व्यक्तिवादी चरित्र प्रदर्शन गर्ने गरेकाले कम्युनिष्ट पार्टीहरु पतन भएका छन्,” उहाँले भन्नुभयो ।

नेकपामा पनि अहिले देखिएको प्रबृत्तिमा सुधार भएन भने नेपालका कम्युनिष्ट पार्टीप्रति पनि जनताको चरम वितृष्णा बढेर कम्युनिष्टहरु समाप्त हुने उहाँले चेतावनी दिनुभयो ।

कम्युनिष्ट आन्दोलनलाई नै समाप्त पार्ने पार्टी भित्रका प्रबृत्तिलाई सुधार्नका लागि नै आफुहरुले अहिले अन्तरसंघर्ष गर्नु परेको उहाँको भनाई छ ।

बरिष्ठ नेता नेपालले कम्युनिष्ट पार्टी भित्रको अहिलेको संघर्षलाई पार्टी सुधार्ने छलफल तथा कसरतका रुपमा बुझ्न पनि आग्रह गर्नुभयो ।
कसैसँग व्यक्तिगत टकराव र लाभका लागि नभई पार्टी भित्रको विकृति र गलत प्रबृत्ति सुधार्नका लागि भएका प्रयासलाई झगडाको रुपमा देखिएको उहाँको तर्क थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP