प्राविधिक शिक्षालयको स्वास्थ्य कार्यक्रम खारेज नगर्न सरकार सँग माग

कपिलवस्तु

राष्ट्रिय चिकित्सा आयोगले प्रविधिक शिक्षालयहरुले स्वास्थ्य शिक्षा कार्यक्रमहरुमा भर्ना नलिने निर्णय गरेकोप्रति प्रविधिक शिक्षालयहरुले असुन्तुष्टि प्रकट गरेका छन् । आयोगले चिकित्सा शिक्षा ऐन १५(४) र १५(५) भन्दा फरक निर्णय गरेको भन्दै सच्याउन आग्रह गरेका छन् । कपिलवस्तुमा रहेका ४ वटा प्रविधिक शिक्षालयहरुले बिहिवार प्रमुख जिल्ला अधिकारी मार्फत प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद कार्यलयलाई पत्र पठाएका छन् ।

शैक्षिक सत्र २०७७।७८को नविकरणको लागि सिटिइभिटिले आवश्यक दस्तुर समेत जम्मा गराइसकेको र स्वास्थ्य कार्यक्रम नविकरण सुचिमा नपर्नु सम्बन्धन खारेजी भएको बुझाइ रहेको शिक्षालयहरुको भनाई छ ।

कोरोना महामारीको बिचमा सम्बन्धित सरोकारवालहरु सग छलफल नगरी कार्यक्रम बन्द गराउने निर्णय प्रति गम्भीर आपत्ती रहेको कपिलवस्तु टेक्नीकल ईन्ष्टिच्युटका सस्थापक अरुण कुमार पाण्डेयले बताउनुभयो ।ऐन अनुसार तोकिएअनुसार स्तरउन्नती गर्नुपर्ने भएपनि आयोगले बन्द गराउने निर्णय गरेकोले उक्त निर्णयलाई सच्याउन पाण्डेयले आग्रह गर्नुभयो ।लनिजि प्रविधिक शिक्षालय प्रदेश न ५ का अध्यक्ष समेत रहेका पाण्डेले शिक्षालयहरु ऐन बमोजिम स्तरउन्नती गरिने भएकोले उक्त निर्णयलाई सच्चाइ माग सम्बोधन गर्न आग्रह गनुभयो । आज ६२ ओटा जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारि मार्फत प्रधानमन्त्री कार्यलयलाई पत्र पठाइएको छ । कम शुल्कमा सहज रुपमा अध्यापन हुने शिक्षालाई बन्द गर्ने निर्णयप्रती अभिभावक तथा विद्यार्थीहरु पनि चिन्तित भएका छन ।

    Tags: