Trending
समाज सशस्त्र प्रहरी बल नेपाल प्रधान कार्यालयमा योग विज्ञान शिविर राजनीति मेलम्ची आयोजनाले हेडबक्स सार्ने प्रक्रिया शुरु गर्‍यो समाज दुबईको रोजगारी छाडेर गाउँमै घाँसखेतीमा रमाएका गोपाल आर्थिक एक वर्षमा ६० करोड बढीको करेन्ट चाउचाउ विदेश निर्यात राजनीति गृहमन्त्री लामिछानेविरुद्धको रिटको सुनुवाइ संयुक्त इजलासमा आर्थिक निर्माण व्यवसायीको बाँकी भुक्तानी असार मसान्तसम्म गरिसक्छौँ : मन्त्री महासेठ राजनीति औद्योगिक क्रान्तिमा परेका देशका चुनौती सम्बोधन गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह समाज जंगली च्याउ खाँदा पाँचजना बिरामी खेल युरोकपमा इङ्ल्याण्ड र नेदरल्याण्ड्स विजयी खेल सुपर एटको समीकरण पूरा

मालारानी गाउपालीका २ मा दूध डेरि सञ्चालन स्थानीय वासिन्दा हर्सित

दिपेन्द्र खत्री, 

अर्घाखाँची जिल्ला मालारानी गा.पा वडा नं.२ डाडाँकटेरिमा संगम दूध डेरी सञ्चालनमा आएको छ। संगम दूध डेरीले आज माघ महिनामा श्री पंचमी को अवसर पारी भव्य समारोहका बिच संगम दुध डेरीका संचालक जीवलाल भुसालले दूध डेरि उद्घाटन गर्नुभयो ।

उक्त उद्घाटनको समारोहमा जिल्ला कृषि विकास कार्यालय अर्घाखाँची र स्थानीय तह बाट पनि कुनै किसीमको अनूदान आफुले नपाएको समेत दाबि गर्नु भयो। दूध डेरीले दैनिक १५० लिटर देखि २००लिटर वा माग अनुसार उत्पादन वा संकलन गरि बिक्री गने लक्ष्य लिएको छ। उक्त डेरि संचालन गर्नका लागि अनुमानित १४० घर धुरिलाई समेटिएको छ। उक्त डेरिमा दुधको मुल्य दूध व्यवसायीले जति मुल्य निधारण गर्छ उहीँ मुल्य मै बिक्री गने समेत उहाँले वताउनु भयो।

नेपालमा बेरोजगारी का कारण मास्टर डिग्री पढेका युवाहरू विदेशीने बांध्य भएकोले आफनो पसिना र ‌श्रम आफ्नै देशमा पोख्नु पर्छ भन्ने उध्यश्यले उक्त दुध डेरी संचालन गरीएको दुध डेरी संचालक जीबलाल भुसालले बताउनु भयो ‌। उक्त दुध डेरी संचालनको लागी २ लाख लगानी लागेको र यसबाट वार्षिक १ लाख ५० हजार आम्दानी हुने समेत बताउनु भयो। यो दूध डेरि संचालनमा आए देखि मालारानी गाउँ वासि धेरैनै हर्सित भएका छन।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP