Trending
flash विजयनगरमा ३ माेटरसाइकल एक आपसमा ठाेक्किए, १ जनाकाे मृत्युु, २ गम्भीर घाइते ( विस्तृत विवरण सहित) flash मेयर भोट माग्न व्यास्त, बुद्धभुमीका ५ वडामा देखियो हैजा, १ वालिकाको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय रुसमा खानी दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ५१ पुग्यो, दुई जनालाई २ महिनाको कैद समाज तराईमा मङ्सिरमै मुटु काम्ने जाडाे ! अन्तर्राष्ट्रिय दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट देखिएपछि भारतमा पनि उच्च सतर्कता समाज सीसीएमसीसीको बैठक बस्दै : सीमा नाकामा कडाइ तथा हवाई उडानबारे आवश्यक निर्णय गर्ने खेल आईसीसी महिला टी-२० : नेपाल युएई भिड्दै समाज जाजरकोटमा बस दुर्घटना, पाँच जनाको मृत्यु, २७ घाइते खेल आत्मानन्द कप : घरेलु टोली माङसेबुङको विजयी सुरुवात राजनीति एमाले महाधिवेशन : निर्वाचन प्रक्रिया आज

सीमामा २ सय २४ वटा बीओपी, १ सय २० थपिँदै

साउन २४ । सरकारले नेपालको सीमा सुरक्षाका लागि बोर्डर आउट पोस्ट (बीओपी) को स्थापनालाई तीव्रता दिएको छ ।

सरकारले सीमा सुरक्षालाई मजबुद्ध बनाउन र नेपाली भूमिको रक्षा गर्नका लागि पछिल्ला वर्षमा सीमानामा बीओपी स्थापना गर्ने कार्यलाई उच्च प्राथमिकता दिँदै आएको छ । बीओपी स्थापनालाई सत्ता गठबन्धले हालै सार्वजनिक गरेको सरकारको साझा कार्यक्रममा पनि प्राथमिकता दिइएको छ ।

हालसम्म भारततर्फ २ सय १७ र चीनको सीमातर्फ ७ वटा बीओपी स्थापना भएर सञ्चालनमा आइसकेको छ । सीमा सुरक्षा र सीमाको व्यवस्थापनको जिम्मेवारी पाएको सशस्त्र प्रहरी बलले बीओपीको संख्या बढाउँदै लगेको हो ।

महानिरीक्षक शैलेन्द्र खनालले सशस्त्र प्रहरीको नेतृत्व सम्हालेको साढे तीन वर्षको अवधिमा १ सय ३७ वटा बीओपी थपिएको छ । सशस्त्र प्रहरी बलका प्रवक्ता राजु अर्यालका अनुसार सीमा नाकामा ५ सयभन्दा बढी बीओपी स्थापना गर्ने लक्ष्य राखेर सशस्त्रले गृह मन्त्रालयसँग थप बीओपी स्थापना गर्न अनुमति मागेको छ ।

हाल प्रदेश नम्बर १ मा ५२, प्रदेश नम्बर २ मा ७२, वागमती प्रदेशमा ९, गण्डकीमा २, लुम्बिनीमा ४१, कर्णालीमा १ र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ४७ वटा बीओपी स्थापना भएर सञ्चालनमा आएको छ । सबैभन्दा बढी २ नम्बर प्रदेशमा ७२ वटा र सबैभन्दा कम कर्णाली प्रदेशमा १ वटा बीओपी स्थापना भएको छ । आजको नेपाल समाचारपत्र दैनिकमा मधुसूदन रायमाझीले खवर छापेका छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP