Trending
राजनीति प्रधानमन्त्रीको निरीक्षण औपचारिकतामा सीमित‚ बाढीपहिरोपीडितले अझै पाएनन् राहत राजनीति एमाले महाधिवेशन : नारायणी किनारमा उद्घाटन, सौराहामा बन्द सत्र अन्तर्राष्ट्रिय सुडानका प्रधानमन्त्री सेनाको नजरबन्दमा समाज द्वन्द्वपीडितको परिचयपत्रले सिंहदरबार प्रवेश गर्न पाइने flash वर्षाले धान बालीमा भएको क्षतिपूर्तिको माग गर्दै विजयनगरका कृषकले बुझाए ज्ञापन पत्र अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकाले साढे ५५ हजार अफगानीलाई स्थायी पुनर्वासको व्यवस्था गर्ने समाज दसौँ एसियन भैँसी सम्मेलन आजदेखि राजनीति सर्वोच्चको ‘फुल कोर्ट’ आज, १४ न्यायाधीशको बहिष्कार अन्तर्राष्ट्रिय लागुऔषध तस्कर उसागालाई अमेरिका पठाइने समाज आज दिउँसो वर्षाको सम्भावना‚ उच्च पहाडी र हिमाली भेगमा हिमपात

नेपालमा कोरोनाविरुद्धको कुन खोप कतिले लगाए

२५ साउन । नेपालमा हालसम्म कोरोना भाइरसविरुद्ध खोपहरुमा कोभिसिल्ड, भेरासेल र जोन्सन एण्ड जोन्सन गरी तीन प्रकारका उपलब्ध भएका छन् । जापान र भुटानबाट ल्याइएको एष्ट्राजेनिका आज (साउन २५) गतेबाट लगाउने कार्यक्रम रहेको छ । मन्त्रालयले ६५ वर्षमाथि उमेर समूहका ज्येष्ठ नागरिकलाई कोभिसिल्डको दोस्रो मात्राका रुपमा ‘एस्ट्राजेनिका खोप आज र भोलि दिन लागेको हो ।

कोभिशिल्ड र एस्ट्राजेनिका खोप एउटै कम्पनी र एउटै सूत्रमा बनेकाले लगाउन फरक नपर्ने जनाउँदै कोभिशिल्डको पहिलो मात्रा लगाएका ज्येष्ठ नागरिकलाई दोस्रो मात्राका रुपमा एस्ट्राजेनिका लगाउने मन्त्रालयले जनाएको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयको अनुसार आइतबार सम्ममा देशभर कोभिसिल्डको पहिलो मात्रा लगाउनेको संख्या १ करोड ८६ लाख ८ हजार ४ सय २५ रहेको छ । गत २४ घन्टामा ३९ हजार ९ सय ४१ जनाले पहिलो खोप लगाएका छन् भने दोस्रो खोप लगाउनेको संख्या ५ लाख २४ हजार ६ सय ५९ पुगेको छ । पछिल्लो २४ घन्टामा ३४ हजार ३५१ जनाले कोभिसिल्डको दोस्रो खोप लगाएका छन् ।

त्यस्तै, चीनमा उत्पादन गरिएको भेरोेसेल खोपको पहिलो मात्रा हालसम्म २ करोड ६२ लाख ५ हजार ४४ जनाले लगाइसकेका छन् । गत २४ घन्टामा ११ हजार ७ सय ६ जनाले लगाएका छन् । त्यस्तै, दोस्रो खोप ८ लाख ८९ हजार ८ सय ३ जनाले लगाएको मन्त्रालयले जनाएको छ । खोपको दोस्रो मात्रा २४ घन्टामा ५५ हजार ६ सय २९ जनाले लगाएका छन् ।

कोरोनाविरुद्धको अमेरिकामा उत्पादन भएको जोन्सन एण्ड जोन्सन खोप बितेको २४ घन्टामा १२ हजार ४०९ जनाले लगाएका छन् । हालसम्म देशभर १० लाख ७७ हजार ७ सय २० जनाले लगाएको मन्त्रालयको तथ्याकंमा उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP