Trending
flash अजम्मरी सामुदायिक बनको पहिलो साधारण सभा सम्पन्न flash विपतमा वाल संरक्षणको विषयमा छलफल flash शिक्षक अभावमा तीन महिनादेखि विद्यालयमा पढाइ प्रभावित समाज पत्रकारहरुनै विधानविपरित राजनीतिक दलको नेतृत्वमा, कसले गर्ने कारवाही ? अपराध मुद्दा मिलाएर जेलमुक्त गराइदिन्छु भन्दै पैसा ठग्ने महिला पक्राउ राजनीति पार्टीलाई कहिल्यै फुट्न नदिने सङ्कल्पका साथ अध्यक्षमा उम्मेदवारी घाेषणा गर्दछु : कमल थापा राजनीति बद्री पाण्डेले कांग्रेस सहमहामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने समाज २४ घण्टामा २ सय ५९ जनामा काेराेना पुष्टि, २ सय ६४ जना निकाे समाज भीरबाट लडेर महिलाको मृत्यु राजनीति केपी ओलीले दर्ता गराए अध्यक्षमा उम्मेदवारी

४३ करोड रुपैयाँभन्दा बढीको तरकारीको बिउ आयात

काठमाडौं, साउन २७ । करीब १ वर्षको अवधिभित्र नेपालमा ४३ करोड रुपैयाँभन्दा बढीको तरकारीको बीउ आयात भएको छ । बीउबिजन आयातकर्ता कम्पनीहरूले भारत, चीन, जापान, थाइल्यान्ड, दक्षिण कोरियालगायत देशहरूबाट विभिन्न ३४ किसिमका वर्णसंकर र उन्नत जातका तरकारीका बीउहरू आयात गर्ने गर्छन् ।

बीउबिजन गुणस्तर नियन्त्रण केन्द्रको तथ्यांकअनुसार आव २०७७/७८ को अन्तिमसम्ममा आयातकर्ता कम्पनीहरूले कुल ४३ करोड ३० लाख ७५ हजार ८ सय ४३ रुपैयाँ बराबरको १३ लाख ५५ हजार १४ किलो तरकारीको बीउ आयात गरेका हुन् । यो परिमाण गत आवको तुलनामा ८ करोड ५३ लाख २५ हजार ९ सय ३५ रुपैयाँले बढी हो । गत आवको सोही अवधिमा कुल ३४ करोड ७७ लाख ४९ हजार ९ सय ८ रुपैयाँको १ लाख ३ सय ४८ किलो बीउ आयात भएको थियो ।

केन्द्रले काउली, बन्दा, ब्रोकाउली, फर्सी, गाजर, प्याज, गोलभेडा, धनियाँ, मुला, तितेकरेला, भण्टालगायत ३४ भन्दा बढी जातका तरकारीको बीउ नेपालमा आयात हुने गरेको जानकारी दिएको छ ।

सबैभन्दा बढी कुल ९ करोड ३६ लाख ७२ हजार २ सय ३० रुपैयाँको ३३ सय ८९ किलो काउलीको बीउ आयात भएको छ । त्यसैगरी सबैभन्दा कम ५ लाख ९ हजार १ सय ८४ रुपैयाँको ३२ किलो चिनियाँ बन्दाको बीउ आयात भएको केन्द्रले जानकारी दिएकोे छ ।

५८ लाख २२ हजार १ सय ५४ रुपैयाँको २८ सय १० किलो गाजरको बीउ, १ करोड, ४६ लाख, ६ हजार ५ सय ७२ रुपैयाँको ५३ हजार ४ सय २० किलो धनियाँको बीउ आयात भएको छ । ३ करोड १९ लाख ९८ हजार रुपैयाँको २८ सय किलो तितेकरेलाको बीउ आयात भएको तथ्यांकले देखाएको छ । विदेशबाट आयात गरिने तरकारीहरूमध्ये काउली, बन्दा, प्याज, धनियाँ प्रमुख रहेको आजको आर्थिक अभियान दैनिकमा प्रशान्त खड्काले खवर लेखेका छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP