Trending
समाज गर्भवतीको मृत्युले झापाको ग्वाल्डुब्बा तनावग्रस्त flash कपिलवस्तुको बुद्धभूमिमा पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु flash कुष्ठरोग तथा हाईड्रोसिलका बिरामीको निःशुल्क उपचार, बिरामीद्धारा खुसी व्यक्त राजनीति कमल थापा र राजेन्द्र लिङ्देनद्वारा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दर्ता समाज ट्याक्टर दुर्घटनामा २ को मृत्यु, १२ घाइते अपराध सौतेनी छोरालाई विष खुवाई मारेर भागेकी महिला पक्राउ राजनीति म अन्तिम पटक चुनाव लड्छु : सुजाता कोइराला राजनीति कांग्रेस र माओवादीले प्रधानन्यायाधीशविरुद्ध महाभियोग लगाउने समाज पहिलोपटक आयो १ लाख ८८ हजार मोडर्ना खोप flash अपाङ्गता दिवसको अवसरमा शिवराज २ मा अन्तरक्रिया सम्पन्न

९५ वर्षकी महिलाले गरिन् १० हजार मानिसको हत्या, किशोर अदालतमा सुनुवाई हुँदै

एजेन्सी, २८ साउन । अपराध गर्नलाई कुनै उमेर तोकिएको हुँदैन्, जस्तो अवस्था र समयमा पनि चाहेर वा नचाहेर अपराध हुन सक्छ । त्यसो त झन् महिलाको मन निकै कोमल हुने भएकोले कसैप्रति गलत भावना राख्दैनन् भनिन्छ । ममता दिन सक्ने भएकै कारण संसारमा महिलालाई भगवानको दर्जा दिइएको हो ।

तर, आज हामी १० हजार मानिसको हत्याको आरोप लागेकी एक महिलाको बारेमा चर्चा गर्छौ । घटना हो जर्मनीको । ९५ वर्षीया महिलालाई १० हजार मानिसहरुलाई मृत्युशैयामा पुर्याएको आरोप लागेको छ । जर्मनी कानुन अनुसार अब ती महिलालाई किशोर अदालतमा पेश गरिने भएको छ ।

वास्तवमा नाजी नामकी ती महिला हिटलरको सहयोगी थिइन् । उनी हाल ९५ वर्षकी भइन् । एक रिपोर्टको अनुसार उनले दोस्रो विश्वयुद्धको क्रममा १० हजार मानिसको हत्या गरेकी थिइन् । नाजी एक यातना गृहमा सचिवको रुपमा काम गर्थिन् । हालसम्म उनलाई कस्तो प्रकारको सजाय हुने त्यस बारेमा घोषणा भएको छैन् । उनको पहिचान इर्मगाडको रुपमा भएको थियो ।

यी महिलाबाट २१ वर्षको उमेरमा त्यस्तो अपराध हुन पुगेको थियो । जर्मनीमा २१ वर्ष भन्दा कम उमेरका नागरिकले गरेको अपराधको सजाय किशोर अदालतमा सुनाइन्छ ।

पछिल्लो वर्ष पनि जर्मनीमा ९३ वर्षका एक महिलालाई किशोर अदालतमा ५२ सय ३० जना व्यक्तिको हत्याको दोषी घोषणा गरेको थियो । उनले १७ वर्षको उमेर देखि गार्डको काम गर्थिन् ।

रिपोर्टको अनुसार १९४३ देखि १९४५ सम्म पोल्यान्डको शहर ग्दनस्कमा स्तुथोफ क्याम्पमा कमान्डरको सचिव भएको स्विकार गरेकी छिन् । जहाँ सम्पुर्ण कैदीको हत्या भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP