Trending
समाज जयनगर–कुर्था रेलमार्ग नेपाललाई हस्तान्तरण समाज बाढी र डुबानको दीर्घकालीन समाधान हुन्छ : प्रधानमन्त्री देउवा flash शिवपुरमा नेकपा एसको वडा कमिटि गठन अन्तर्राष्ट्रिय आर्यनपछि एनसिबीको निसानामा अनन्या flash विजयनगरले वर्षाले प्रभावित कृषकलाई क्षतिपूर्ति दिने समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश

तालीवानीले दिए महिला प्रस्तोतालाई टेलिभिजन अन्तर्वार्ता

एजेन्सी, १ भदौ । तालिवानका एक सदस्यले अफगानिस्तानको एक टेलिभिजनमा महिला कार्यक्रम प्रस्तोतासँग अन्तरर्वार्ता दिएका छन् । मंगलबार अफगानिस्तानको सरकारी टेलिभिजन ‘टोलो न्युज’मा तालिबानको मिडिया टिमका एक सदस्यले अन्तरवार्ता दिएका हुन ।

टोलो न्यूजकी कार्यक्रम प्रस्तोता बाहिश्ता अर्घायान्डसँग तालिवानी वरीष्ठ सदस्य अब्दुल हक हम्मादले अन्तरर्वार्ता दिएको भिडियो ‘टोलो न्यूज’को युट्युब च्यानलमा रहेको छ । कार्यक्रममा प्रस्तोता बाहिश्ताले अनुहार देखिने बुर्का लगाएकी छन् । साथै कार्यक्रम अवधी भर उनले निर्धक्कका साथ प्रश्न सोधेकी थिइन् ।

त्यसैगरी ‘टोलो न्यूज’को ट्वीटर ह्यान्डलमा अर्की महिला रिपोर्टरले सडकबाटै रिपोर्टिङ गरेको क्लिप पनि सार्वजनिक भएको छ । तालिवानीहरु कट्टर इस्लामिक धर्ममा विश्वास राख्ने हुँदा महिलाहरु माथि प्रतिबन्ध लगाउने भन्दै सबैले अड्कल काटेका थिए । अफगानिस्तानमा तालिवानले कब्जा जमाएपछि महिलाहरु निकै चिन्तीत रहेका थिए । तर, टेलिभिजनमा पहिलो अन्तरर्वार्ता नै महिलासँग अन्तरर्वार्ता दिएको छ । यसले तालिवानीहरुले महिलाहरु प्रति उदार भएको देखाउन खोजेको आंकलन गरिएको छ । अफगानिस्तानमा २० वर्ष अघिको तालिवानीले महिलाहरु माथी धेरै कुरामा प्रतिबन्ध लगाएका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP