Trending
flash अजम्मरी सामुदायिक बनको पहिलो साधारण सभा सम्पन्न flash विपतमा वाल संरक्षणको विषयमा छलफल flash शिक्षक अभावमा तीन महिनादेखि विद्यालयमा पढाइ प्रभावित समाज पत्रकारहरुनै विधानविपरित राजनीतिक दलको नेतृत्वमा, कसले गर्ने कारवाही ? अपराध मुद्दा मिलाएर जेलमुक्त गराइदिन्छु भन्दै पैसा ठग्ने महिला पक्राउ राजनीति पार्टीलाई कहिल्यै फुट्न नदिने सङ्कल्पका साथ अध्यक्षमा उम्मेदवारी घाेषणा गर्दछु : कमल थापा राजनीति बद्री पाण्डेले कांग्रेस सहमहामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने समाज २४ घण्टामा २ सय ५९ जनामा काेराेना पुष्टि, २ सय ६४ जना निकाे समाज भीरबाट लडेर महिलाको मृत्यु राजनीति केपी ओलीले दर्ता गराए अध्यक्षमा उम्मेदवारी

एमाले विभाजन गर्न लाग्दा माधव नेपाललाई यी हस्तीले साथ छाडे (सुचीसहित)

२ भदौ । नेकपा एमाले विभाजन गर्न लाग्दा पूर्वप्रधानमन्त्री माधवकुमार नेपाललाई लामो समय साथ दिएकाहरुले साथ छाडेका छन् । नेपालसँग लामो समय सहकार्य गरेका एमालेका पदाधिकारीहरुले नै साथ छाडेका हुन् ।

माधव नेपालको साथ छाड्नेहरुमा एमालेका पदाधिकारीहरु समेत छन् । एमाले उपाध्यक्ष भीम रावलले पहिल्यै नै साथ छाडिसकेका छन् । उनलाई पछिल्लो समय अष्टलक्ष्मी शाक्य र युवराज ज्ञवालीले साथ छाडेका छन् ।

शाक्य एमाले विभाजनको विपक्षमा रहँदै आएकी थिइन् । उनले २०५५ सालमा महाकाली सन्धीको विरोध गरेपनि एमाले विभाजन गर्दा बामदेव गौतमलाई साथ दिइनन् । यसपटक पनि उनले पार्टी फुटाउन लागेका माधव नेपाललाई साथ दिइनन् ।

उपाध्यक्ष युवराज ज्ञवाली पनि विभाजनको विपक्षमा उभिएका छन् । उनले पनि माधव नेपाललाई साथ दिएनन् । केपी शर्मा ओलीका कटु आलोचक भएपनि उनले एमालेभित्रै रहेर ओलीसँग संघर्ष गर्ने निर्णय लिएका छन् ।

रावल, शाक्य र ज्ञवाली माधव नेपालको खेमाबाट नवौं महाधिवेशनबाट निर्वाचित उपाध्यक्ष हुन् । उनीहरुलाई नेता नेपालका विश्वासपात्र मानिन्थ्यो ।

पार्टी फुटाउन साथ नदिनेमा माधव नेपाल पक्षका गोकर्ण बिष्ट, योगेश भट्टराई र भीम आचार्य पनि हुन् । उनीहरु नवौं महाधिवेशनबाट निर्वाचित सचिव हुन् । माधव नेपाल पक्षबाट चुनाव लडेर महाधिवेशनमा विजयी भएका उनीहरुले ओलीसँग संघर्षमा साथ दिएपनि पार्टी फुटाउन साथ दिएनन् ।

यसैगरी, माधव नेपाल पक्षबाट नवौं महाधिवेशनबाट महासचिवको उम्मेदवार बनेका सुरेन्द्र पाण्डे अलमलमा छन् । उनी पार्टी फुटाउने पक्षमा छैनन् । तर, माधव नेपाल पक्षमा जान दबाब छ । विश्वस्त स्रोतका अनुसार पाण्डे पनि माधव नेपालसँग नजाने पक्षमा उभिने भएका छन् ।

माधव नेपालको साथ छाडेका एमाले पदाधिकारी

१. भीम रावल, उपाध्यक्ष
२. अष्टलक्ष्मी शाक्य, उपाध्यक्ष
३. युवराज ज्ञवाली, उपाध्यक्ष
४. गोकर्ण बिष्ट, सचिव
५. योगेश भट्टराई, सचिव
६. भीम आचार्य, सचिव

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP