Trending
flash विजयनगरमा ३ माेटरसाइकल एक आपसमा ठाेक्किए, १ जनाकाे मृत्युु, २ गम्भीर घाइते ( विस्तृत विवरण सहित) flash मेयर भोट माग्न व्यास्त, बुद्धभुमीका ५ वडामा देखियो हैजा, १ वालिकाको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय रुसमा खानी दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ५१ पुग्यो, दुई जनालाई २ महिनाको कैद समाज तराईमा मङ्सिरमै मुटु काम्ने जाडाे ! अन्तर्राष्ट्रिय दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट देखिएपछि भारतमा पनि उच्च सतर्कता समाज सीसीएमसीसीको बैठक बस्दै : सीमा नाकामा कडाइ तथा हवाई उडानबारे आवश्यक निर्णय गर्ने खेल आईसीसी महिला टी-२० : नेपाल युएई भिड्दै समाज जाजरकोटमा बस दुर्घटना, पाँच जनाको मृत्यु, २७ घाइते खेल आत्मानन्द कप : घरेलु टोली माङसेबुङको विजयी सुरुवात राजनीति एमाले महाधिवेशन : निर्वाचन प्रक्रिया आज

भीम रावलले बनाए ओलीविरुद्ध नयाँ समूह, एमाले फेरि फुट्न सक्ने

४ भदौ । नेकपा एमाले विभाजित भएपछि अर्को नयाँ समूह खडा भएको छ । माधव नेपाललाई पार्टी विभाजनमा साथ नदिएका हस्तीहरुले नयाँ समूह खडा गरेका हुन् ।

भीम रावलसहितको नयाँ समूह अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको विपक्षमा रहँदै आएका नेताहरु थिए । उनीहरुले माधव नेपालले नयाँ दल दर्ता गरेपछि पनि ओलीसँगको संघर्षलाई जारी राख्ने सन्देश दिएका छन् । समूहमा सुरेन्द्र पाण्डे, अष्टलक्ष्मी शाक्य, युवराज ज्ञवाली, घनश्याम भुसाल, भीम आचार्य, गोकर्ण बिष्ट, योगेश भट्टराई र रघुजी पन्त छन् ।

पाण्डे र पन्तबाहेक सबै नवौं महाधिवेशनमा निर्वाचित पदाधिकारी हुन् । उनीहरुको एमालेमा बलियो पकड छ । रावलसहितका नेताहरुले माधवकुमार नेपालसहित १४ नेतामाथि कारबाही फिर्ता लिन ओलीलाई आग्रह गर्दै वक्तव्य निकालेका छन् । माधव नेपाललाई पनि पार्टी दर्ता प्रक्रियाबाट पछि हट्न भनेका छन् ।

ओलीलाई भेटेरै नेताहरुले सहमतिको बिन्दु निकाल्न नेताहरुले आग्रह गरेका थिए । तर, ओली तयार भएनन् । अब उनीहरुले एमालेभित्र नयाँ संघर्षको थालनी गरेका छन् ।

भीम रावलसहितको समूहमा ३७ जना केन्द्रीय सदस्य रहेको बुझिएको छ । यो समूह अब ओलीविरुद्ध संघर्ष गर्ने लक्ष्यसहित बढेको छ । ओलीले लचकता प्रदर्शन नगरेर जर्बजस्ती बढ्न खोजे भीम रावलसहितको समूहले फेरि अर्को विद्रोह गर्ने रणनीति समेत तयार गरेको छ । एमालेबाट फुटेको नेकपा एमाले समाजवादीमा ५६ जना केन्द्रीय सदस्य गएपछि २०३ नवौं महाधिवेशनबाट बनेको केन्द्रीय कमिटिमध्येबाट १४७ बाँकी रहेको छ । ओली सहमतिमा नआए त्यसमध्येबाट पनि ३७ जनाले फेरि विद्रोह गरी पार्टी विभाजनसम्म जाने अवस्था आउनसक्ने देखिएको छ ।

अब ओलीलाई भदौ भरी भीम रावलसहितको समूहले सहमतिका लागि दबाब दिने रणनीति बनाएका छन् । उनले २ जेठ २०७५ को अवस्थामा पार्टी कमिटीलाई नल्याई विधान महाधिवेशन गरेर बढ्न खोजेमा रावलसहितको समूहले विद्रोह गर्ने बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP