Trending
flash विजयनगरका ७ वटै वडामा नेकपा एमालेकाे वडा अधिवेशन सम्पन्न समाज वैशाखयता विपद्जन्य घटनामा परि ३ सय ५३ जनाको ज्यान गयाे flash एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक सङ्गठन कपिलवस्तुमा पुनः पाण्डे flash प्रेस सेन्टर नेपाल कपिलवस्तुमा बेल्वासेको नेतृत्व अन्तर्राष्ट्रिय सन् २०६० सम्म कार्बन उत्सर्जनलाई शून्यमा झार्ने साउदी अरेबियाको भनाइ समाज तिहारकाे लागि ५० हजारभन्दा बढी सयपत्रीको माला भारतबाट आयात हुँदै अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकालाई चीनको चेतावनी राजनीति राप्रपाकाे ५४ जिल्लामा अधिवेशन सकियाे flash प्रेस सेन्टर कपिलवस्तुकाे अध्यक्षमा बेल्बासे, २१सदस्य कार्य समिति चयन समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या

शिवराज र बुद्धभुमिमा साप्ताहिक आँखा जाँच सेवा सुरु

पहिले शनिवार १२६ जनाको आँखा जाँच
माधव बेल्बासे
चन्द्रौटा,कपिलवस्तु

कपिलवस्तुुको दुई स्थानिय तहमा साप्ताहिक रुपमा निशुल्क आँखा जाँच सेवा सुरु गरिएको छ । जिल्लाको शिवराज नगरपालिका अन्तर्गत आधारभुत सामुदायिक अस्पताल चन्द्रौटा र बुद्धभुमी नगरपालिकामा उक्त सेवा सुरु गरिएको छ ।
नेपाल नेत्र ज्योती संघ छ्न्द(काले बाबू ) नारायणी आँखा अस्पताल बहादुगञ्जको प्राबिधिक सहयोगमा दुई वटा स्थानिय तहमा आज वाट साप्ताहिक आँखा उपचार सेवा सुरु गरिएको प्रशासकिय अधिकृत जसराज विकले बताउनुभयो ।स्थानिय नागरिकहरुलाई आँखाको उपचार गर्न नजिक र सहज होस भन्ने उद्देश्यले सेवा संचालन गरेको बताउनुभयो । सुरुवात चरणमा साप्ताहिक र सेवाग्राहीको सख्या बढेमा दैनिक रुपमा सेवा प्रवाह गरिने विकले बताउनुभयो ।
सेवा सुभारम्भ गर्दै शिवराज नगरपालिकाका नगरप्रमुख नेत्रराज अधिकारीले शरिरको संवेदनशिल अंङ्ग आँखा रहेकोेले यसको उपचार भरपर्दाे ठाउँमा छिटो छरितो गर्नुपर्ने बताउनुभयो । नारायणी आँखा अस्पताल बहादुगञ्ज सँग सहकार्य गरी पटक पटक आँखा शिविर संचालन गरिएको बताउँदै अब दैनिक सनिवार उपचार हुने बताउनुभयो ।
कपिलवस्तुका सबै स्थानिय तहहरु सँग सहकार्य गरी आँखाको उपचारको सेवा विस्तार गरिने अस्पतालका प्रमुख प्रशासक शम्सेर थापाले बताउनुभयो । यता बुद्धभुमि नगरपालिकामा जाँचको सेवा सुरुवात गर्दै नगरप्रमुख केशव कुमार श्रेष्ठले आँखाका समस्या भएको बिरामीहरुले लाभ लिन आग्रह गर्नुभयो । सेवाको पहिलो दिन शिवराज नगरपालिकामा ३९ जना र बुद्धभुमि नगरपालिकामा ८७ जनाले सेवा लिएका छन् ।
कार्यक्रममा अस्पतालको चिफ मेडिकल डाइरेक्टर सुभलक्ष्मी कटुवाल,नेपाल नेत्रज्योती संघ दाङका उपसभापति रेशम वहादुर खड्का,संजिवनी अस्पतालको अध्यक्ष टोपलाल पोख्रेलको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP