Trending
flash विजयनगरमा ३ माेटरसाइकल एक आपसमा ठाेक्किए, १ जनाकाे मृत्युु, २ गम्भीर घाइते ( विस्तृत विवरण सहित) flash मेयर भोट माग्न व्यास्त, बुद्धभुमीका ५ वडामा देखियो हैजा, १ वालिकाको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय रुसमा खानी दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ५१ पुग्यो, दुई जनालाई २ महिनाको कैद समाज तराईमा मङ्सिरमै मुटु काम्ने जाडाे ! अन्तर्राष्ट्रिय दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट देखिएपछि भारतमा पनि उच्च सतर्कता समाज सीसीएमसीसीको बैठक बस्दै : सीमा नाकामा कडाइ तथा हवाई उडानबारे आवश्यक निर्णय गर्ने खेल आईसीसी महिला टी-२० : नेपाल युएई भिड्दै समाज जाजरकोटमा बस दुर्घटना, पाँच जनाको मृत्यु, २७ घाइते खेल आत्मानन्द कप : घरेलु टोली माङसेबुङको विजयी सुरुवात राजनीति एमाले महाधिवेशन : निर्वाचन प्रक्रिया आज

माधव नेपाल ब्याक भए बामदेवले नयाँ दलको लगाम समात्ने

७ भदौ । नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता नहुँदै जग हल्लिएको छ । संयोजक माधवकुमार नेपालले आशा गरेभन्दा विपरित परिस्थिति विकास हुन थालेको छ । उनलाई लामो समय साथ दिएका भीम रावललगायतका नेताहरु एमाले फुटाउने पक्षमा उभिएनन् । उनीहरु एमालेमै रहने निर्णयमा पुगेका छन् ।

नेकपा एसमा रहेका भनिएका सांसदहरु नै एमालेमा फर्कने अवस्था विकास भएको छ । यसले माधव नेपालमाथि संकट आएको छ । उनले एमालेमा फर्कनेबारे शर्तसहित राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग छलफल गरेका छन् । यो सम्भावना कमजोर छ । तर, असम्भव छैन ।

एमालेमा माधवकुमार नेपाल फर्किएमा बामदेव गौतम अगाडि बढ्न ठिक्क परेका छन् । उनले माधव नेपाललाई साथ दिने सार्वजनिक रुपमै घोषणा गरिसकेका छन् । विगतमा केपी शर्मा ओलीलाई पटक पटक साथ दिदा पनि धोका दिएको र चुनावमा पैसाको खोलो बगाएर हराएको आरोप लगाएका छन् ।

गौतम एमाले विभाजनको योजनाकार पनि हुन् । तर, उनी फुटेको पार्टीमा गएका छैनन् । एमाले बैठकमा गएर विधिवत् रुपमा राजीनामा दिएर नेकपा एसमा जाने भएका छन् । तर, माधव नेपाल नयाँ निर्माण हुन लागेको दलबाट ब्याक भएमा गौतम नै अगाडि बढ्ने बुझिएको छ । उनी कुनै हालतमा ओलीसँग मिलेर जान नसकिने निष्कर्षमा छन् । उनले निकटस्थसँग भनेका छन्, ओलीलाई परास्त नगरी एमालेमा रहन सकिदैन ।

अहिले निर्वाचन आयोगमा दर्ता प्रक्रियामा रहेको नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीमा गौतम निकट सांसदहरुको उल्लेख्य संख्या छ । उनीसँग लामो समय काम गरेका र नेकपा माले हुँदा रहेकाहरु छन् । नयाँ दल निर्माणमा उनको पनि महत्वपूर्ण भूमिका थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP