Trending
समाज मुगु बस दुर्घटना : मृतकका परिवारलाई एक लाख दिइने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकी ड्रोन आक्रमणमा अलकायदाका वरिष्ठ नेताको मृत्यु समाज आज पनि देशका केही ठाउँमा हल्का पानी पर्ने राजनीति न्यायालयको गरिमाका लागि निकास दिन प्रधानन्यायाधीशलाई पूर्वन्यायाधीशहरुको आग्रह राजनीति एमाले वडा अधिवेशन आज‚ अध्यक्ष ओलीले भर्चुअल माध्यमबाट उद्घाटन गर्ने समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन

यसै हप्ता मन्त्रिमण्डल विस्तार, को को बन्लान् मन्त्री

१० भदौ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले यसै हप्ता मन्त्रिमण्डल विस्तार गर्ने भएका छन् । उनले गठबन्धन दलका नेताहरुसँग मन्त्रिमण्डल विस्तारबारे परामर्श सुरु गरिसकेका छन् ।

देउवाले नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपाल र जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवसँग छलफल गरी भोलिभित्रै मन्त्रिमण्डल विस्तार गर्ने भएका छन् । मन्त्रिमण्डलमा माओवादी र नेकपा एसले ६६, जसपाले ४ मन्त्रालय पाउने सहमति भएको छ । बाँकी मन्त्रालय नेपाली काँग्रेसले लिनेछ ।

माओवादीबाट २ जना मन्त्री भइसकेका छन् । नेपाली काँग्रेसबाट २ मन्त्री र १ राज्यमन्त्री भएका छन् ।

काँग्रेसबाट सुजाता कोइराला, डा. नारायण खड्का, डा. मीनेन्द्र रिजाल, तेजुनारायण चौधरी, डा. डिला संग्रौला, उमाकान्त चौधरी, दिलेन्द्रप्रसाद बडु मन्त्रीका सम्भावित हुन् । माओवादीबाट नारायणकाजी श्रेष्ठ, वर्षमान पुन, मातृका यादव, देव गुरुङ, हरिबोल गजुरेल, देवेन्द्र पौडेल मन्त्रीको दौडमा छन् ।

नेकपा (एस) बाट विरोध खतिवडा, मेटमणि चौधरी, प्रेमबहादुर आले, कृष्णलाल श्रेष्ठ, जीवनराम श्रेष्ठ, रामकुमारी झाँक्री, कल्याणी खड्का, धनबहादुर बुढा, हिराचन्द्र केसी मन्त्रीको दौडमा छन् । नेकपा एसले उपसभामुख पाउने भएको छ ।

जसपाबाट उपेन्द्र यादव नै सरकारको नेतृत्व गरेर जाने प्रयासमा छन् । उनी नगए राजेन्द्र श्रेष्ठ या महेन्द्र राय यादवको नेतृत्वमा सरकारमा जाने सम्भावना छ । उपेन्द्रले आफूलाई साथ दिदै आएकाहरुलाई प्राथमिकतामा राख्ने भएका छन् ।

जसपाबाट फुटेर बनेको लोकतान्त्रिक समाजवादी फोरम भने सरकारमा सहभागी नहुने भएको छ । देउवाले लोसपालाई सरकारमा सहभागी हुन प्रस्ताव गरेका छैनन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP