Trending
flash नेपालको तराई लगायत विश्वभरि मनाउने गरिन्छ करवा चौथ flash प्रदेश सरकारबाट विनियोजित सञ्चार बजेटको भ्रमपूर्ण समाचार प्रति बुद्ध दर्पणको ध्यानाकर्षण खेल टी-२० विश्वकप : बंगलादेशविरुद्ध श्रीलंकाको ५ विकेटको जित समाज दाङमा बस दुर्घटना हुँदा १ जनाको मृत्यु, २१ घाइते राजनीति प्रदेश १ प्रदेशसभा बैठक : कात्तिक १५ सम्म स्थगित, कांग्रेसमै भाँडभैलो flash विजयनगरमा आज ६० प्रतिशत बढिलाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइयो समाज पाँच वर्षमा १ लाखभन्दा बढी सवारी दुर्घटना, १० हजारभन्दा बढीको मृत्यु समाज सर्वोच्चका १४ न्यायाधीशले पूर्ण बैठक बहिस्कार गर्ने राजनीति चार वर्षअघि हारेका थिए, फेरि मत गन्दा २ भोटले वडाध्यक्ष जिते flash टोल विकास संस्था व्यवस्थापन तथा नेतृत्व विकास सम्बन्धि क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु

माधव नेपालको साथ रहने र छाड्ने दुवैलाई मौका

११ भदौ । नेकपा एमालेमा हुँदा माधवकुमार नेपालको खेमामा रहेकाले हन्डर र ठक्कर मात्र खाए । त्यो पनि अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीबाट । तर, तिनै ओलीले अहिले नेपालको खेमा छाडेर आउनेलाई धमाधम मौका दिन थालेका छन् ।

माधव नेपाललाई पेलेरै छाड्ने क्रममा उनले पक्षधरलाई पनि मौका नै दिएनन् । बागमती प्रदेशमा अष्टलक्ष्मी शाक्यलाई त्यतिबेला रोकेर डोरमणि पौडेललाई मुख्यमन्त्री बनाए । प्रदेश १ मा सचिव भइसकेका भीम आचार्यलाई पराजित गर्न शेरधन राईलाई सघाए । तर, माधव नेपाल समूह छाड्दा शाक्य र आचार्य दुवैले मुख्यमन्त्री पद पाएका छन् ।

बागमती र प्रदेश १ मा एमाले नेतृत्वको सरकार जोगाउन ओलीले माधव नेपालको साथ छाड्नेलाई मुख्यमन्त्रीबाट पुरस्कृत गरेका हुन् । मन्त्रीहरु पनि विगतमा माधव नेपालको साथ पाएकाहरु हुन थालेका छन् ।

आज प्रदेश नं १ मा दुईजनाले मन्त्री पद पाए जो लामो समय माधवकुमार नेपालको साथमा थिए । मन्त्री बनेकाहरुमा बलबहादुर साम्सोहाङ र लछुमन तिवारी हुन् । भीम आचार्यले उनीहरुलाई आजै मन्त्री बनाइसके । माधव नेपालको साथ हुँदा उनीहरु सांसदको रुपमा सिमित थिए ।

प्रदेशमा सांसद भएर माधव नेपालको साथमा लाग्दा पेलिएकाहरु अझै ओलीको साथमा लागेमा अवसर पाउने सम्भावना देखिएको छ । प्रदेशमा सरकार नै ढल्नुभन्दा माधव नेपाललाई छाडेर आएकालाई अवसर दिने ओलीको रणनीति देखिन्छ ।

यो वर्ष राजनीतिक घटना मोडिंदा ओलीका विश्वासपात्रहरुले भने धेरै गुमाए । गण्डकी प्रदेशमा उनका विश्वासपात्र पृथ्वी सुब्बा गुरुङ्ग नेतृत्वको सरकार असारमा ढलेको थियो । ओलीलाई गण्डकीको धक्का लागेको केही समयमै प्रधानमन्त्री पद पनि गयो ।

लुम्बिनी प्रदेशमा ओलीका विश्वासपात्र शंकर पोखरेल नेतृत्वको सरकार ढल्यो । उनका विश्वासपात्रले गुमाउँदै गए । एमालेमा माधव नेपाल छाडेर आउनेहरुले मौका पाए ।

रोचक यो छ कि माधव नेपालको साथमा जानेले पनि धमाधम अवसर पाइरहेका छन् । कर्णालीमा माधवको निर्देशनमा विद्रोह गर्नेहरु मन्त्री भए । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा पनि मन्त्री भए । नेपालको साथ गएका सांसदहरुमध्ये केही मन्त्री बन्दैछन् । केहीले संसदीय समितिमा मौका पाउँदैछन् । उपसभामुख पनि माधव नेपालको साथमा रहेकी कुनै एक महिला सांसदलाई मिल्दैछ । साथमा रहने र छाड्ने दुवैले मौका पाइरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP