Trending
flash विजयनगरका ७ वटै वडामा नेकपा एमालेकाे वडा अधिवेशन सम्पन्न समाज वैशाखयता विपद्जन्य घटनामा परि ३ सय ५३ जनाको ज्यान गयाे flash एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक सङ्गठन कपिलवस्तुमा पुनः पाण्डे flash प्रेस सेन्टर नेपाल कपिलवस्तुमा बेल्वासेको नेतृत्व अन्तर्राष्ट्रिय सन् २०६० सम्म कार्बन उत्सर्जनलाई शून्यमा झार्ने साउदी अरेबियाको भनाइ समाज तिहारकाे लागि ५० हजारभन्दा बढी सयपत्रीको माला भारतबाट आयात हुँदै अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकालाई चीनको चेतावनी राजनीति राप्रपाकाे ५४ जिल्लामा अधिवेशन सकियाे flash प्रेस सेन्टर कपिलवस्तुकाे अध्यक्षमा बेल्बासे, २१सदस्य कार्य समिति चयन समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या

कोन्करले विशाखापत्तनम् बन्दरगाहबाट पनि घटायो रेल भाडा

वीरगञ्ज, असोज १ । नेपालको समुद्रपार व्यापारमा कन्टेनर ढुवानी गर्दै आएको भारतीय कन्टेनर निगम (कोन्कर)ले भारतको विशाखापत्तनम् बन्दरगाहबाट पनि ढुवानी भाडा घटाएको छ ।

भारतको विशखापत्तनम्, कोलकाता र हल्दिया बन्दरगाहबाट वीरगञ्ज सुक्खा बन्दरगाहसम्म रेलबाट कन्टेनर ढुवानीमा प्रतिस्पर्धी कम्पनीको प्रवेशलगत्तै कोन्करले भाडा घटाएको हो ।

कोन्करले विशाखापत्तनम्बाट वीरगञ्जसम्मको प्रतिकन्टेनर ढुवानी भाडा भारतीय रुपया (भारू) १५ हजारदेखि २६ हजारसम्म घटाएको सूचना निकालेको छ । यसअघि कोलकाता र हल्दियाबाट ढुवानी भाडा घटाएको थियो ।

अब विशाखापत्तम्बाट २० फीटको कन्टेनरमा ३१ मेट्रिकटनसम्म मालसामान वीरगञ्ज ल्याउन भारू ५५ हजार तिरे पुग्छ । त्यस्तै ४० फीटको कन्टेनरमा ४० मेट्रिकटनसम्मको भाडा ७७ हजार तोकिएको छ । २ दिनअघिसम्म यो भाडा क्रमशः ७५ हजार ९०० र १ लाख २ हजार १०० थियो ।

यसअघि ढुवानीमा एकाधिकार जमाएको कोन्करको प्रतिस्पर्धामा निजी भारतीय कम्पनी आएपछि भाडा घटाएको हो । बुधवार हिन्द टर्मिनलको रेल भारतको हल्दिया बन्दरगाहबाट कन्टेनर लिएर वीरगञ्ज सुक्खा बन्दरगाहमा आइपुगेकै दिन कोन्करले भाडा पुनरवलोनको सूचना निकालेको थियो ।

कोन्करले नयाँ भाडादर आगामी मार्च अन्तिमसम्म लागू हुने बताएको आजको आर्थिक अभियान दैनिकमा खवर छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP