Trending
समाज मुगु बस दुर्घटना : मृतकका परिवारलाई एक लाख दिइने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकी ड्रोन आक्रमणमा अलकायदाका वरिष्ठ नेताको मृत्यु समाज आज पनि देशका केही ठाउँमा हल्का पानी पर्ने राजनीति न्यायालयको गरिमाका लागि निकास दिन प्रधानन्यायाधीशलाई पूर्वन्यायाधीशहरुको आग्रह राजनीति एमाले वडा अधिवेशन आज‚ अध्यक्ष ओलीले भर्चुअल माध्यमबाट उद्घाटन गर्ने समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन

मृतक महिला ४५ मिनेटपछि ब्युँतिइन्

काठमाडौं । केथी प्याटेन नामकी महिला झण्डै ४५ मिनेटसम्म चिकित्सकीय रुपमा मृत बनेकी थिइन् । तर उनलाई डाक्टरहरुले अथक प्रयास गरेर जीवनदान दिन सफल भए ।

अमेरिकाको मेरिल्याण्डकी बासिन्दा केथी गल्फ खेलिरहेको बेला उनकी छोरीलाई सुत्केरी व्यथा लागेको जानकारी पाइन् फोनमार्फत् । त्यसपछि उनी छोरीलाई भर्ना गरेको ग्रेटर बाल्टिमोर मेडिकल सेन्टरमा आइन् । तर अस्पताल आउनेबित्तिकै उनलाई हृदयाघात भयो ।

उनलाई तत्कालै आकस्मिक कक्षमा लगियो र डाक्टरहरुले उनलाई कृत्रिम स्वासप्रस्वास क्रिया (CPR) को सहायताले उनको उपचार सुरु गरे । तर एक्कासी उनको मुटुको धड्कन चल्न छाड्यो भने रक्तचाप र मस्तिष्कमा अक्सिजन पनि शून्य भयो ४५ मिनेटका लागि । त्यो भनेको उनी मरिसकेको लक्षण थियो ।

सोही समयमा उनकी छोरीलाई बच्चा निकाल्नका लागि शल्यक्रिया गर्नुपर्ने भयो । तर त्यही समयमै चमत्कार भयो । झण्डै ४५ मिनेटसम्म वैज्ञानिक रुपमा मरिसकेकी केथीलाई ब्युँताउन डाक्टहरु सफल भए । चमत्कार त के भयो भने यति लामो समयसम्म अक्सिजनको प्रवाह नहुँदा पनि उनको मस्तिष्कमा कुनै असर परेको देखिएन ।

स्थानीय मिडियासँग कुराकानी गर्दै केथी भन्छिन्– यो मेरो जीवनको दोश्रो मौका हो । म जीवनमा अब सबै प्रकारले सबैभन्दा राम्रो मान्छे बन्नेछु र जीवनमा उपलब्ध हरपलको समयप्रति म कृतज्ञ छु ।

केथी ‘मरेर बाँचेको’ केही छिनमै उनकी छोरी स्टेसीले पनि बच्चा जन्माइन् ।

–एजेन्सीको सहयोगमा

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP