Trending
समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन समाज फाइजरको एक लाख डोज खोप सोमबार नेपाल आइपुग्ने खेल विकासले च्यासलबाट ए डिभिजन लिग खेल्ने flash सिकेका कुरालाई व्यवहारमा लागु गरे मात्र समाज रुपान्तरणमा टेवा पुग्छः मेयर अधिकारी समाज जयनगर–कुर्था रेलमार्ग नेपाललाई हस्तान्तरण समाज बाढी र डुबानको दीर्घकालीन समाधान हुन्छ : प्रधानमन्त्री देउवा

शिवराज काँग्रेस: पोख्रेल र खरालको कडा प्रतिष्प्रधा

कपिलवस्तु-
नेपाली काँग्रेसको शिवराज नगर समितिको निर्वाचन असोज १२ गते हुँदै छ । शिवराजको सभापतिमा दुई जना प्रतिस्पर्धा हुने देखिएको छ यद्यपि सहमतिको लागि प्रयास भने जारी छ । काँग्रेसको केन्द्रीय गुट अनुसार नै तल्लो तह सम्म उम्मेदवार बन्ने गरेका छन् ।

अहिले कार्यवाहक सभापति मधु पोख्रेल र नेविसंघका जिल्ला सचिव राजु खराल उम्मेदवार बन्ने देखिएको छ । गत निर्वाचनमा कोषाध्यक्ष पद जितेका पोख्रेल स्थानीय तहको निर्वाचन पश्चात् सभापति पुजारी चौधरीलाई पार्टीले कारबाही गरेपछि कार्यवाहक सभापति बनेको थिए । झन्डै ४ वर्ष कार्यवाहक सभापति बनेका पोख्रेल केन्द्रीय रामचन्द्र पौडेल प्यानलका उम्मेदवारको रूपमा चिन्न सकिन्छ । उनलाई शिवराजका केही बुढापाका नेताहरूले समर्थन गरेको बुझिएको छ तर पनि उनले जित हासिल गर्न भने कडा मेहनत गर्नुपर्ने देखिन्छ ।

यता राजु खराल विगत देखि नै शेरबहादुर देउवा प्यानलका हुन । उनलाई जिल्लाका देउवा तर्फका नेताहरूले मुख्य समर्थन गरेका छन् । शिवराजमा प्रभावशाली युवा नेताहरूले खराललाई समर्थन गरेको बुझिएको छ । सञ्चार क्षेत्रमा लामो समय काम गरेका खराललाई कपिलवस्तु क्षेत्र न ३ का सांसद अभिषेक प्रताप शाहले समर्थन गरेको बुझिएको छ । स्थानीय युवाहरू लोकप्रिय नेता अजय थापाका पक्षमा रहेका खराललाई युवाहरूको जमातले समर्थन गरिरहेका एक नेताले बताए । जिल्ला सभापति सुरेन्द्रराज आचार्यले मुख्य प्रभाव राख्ने शिवराज नगरमा पोख्रेललाई बनाउन आचार्यले कार्यदल गठन गरेका छन् ।

काँग्रेस शिवराजका अभिभावक मानिने हुमाकान्त खनालको संयोजक्तमा रहेको कार्यदलमा पोख्रेल पक्षका ३ जना र खराल पक्षका ३ जना सदस्य रहेका छन् । अन्ततः खनाल नै निर्णय बन्न सक्ने देखिन्छ । विगतमा राजु खराल हुमकान्त खनालका खास मानिन्थे । अहिले उम्मेदवार मधु पोख्रेल पौडेल प्यानलको रूपमा देखिएपछि खनाललाई निर्णय लिन निकै अफ्ठयारो परेको काँग्रेस स्रोतले बताएको छ । पछिल्लो समय शिवराजको निर्वाचनलाई सुरेन्द्रराज आचार्य र अभिषेक प्रताप शाह अहिले सम्म दुवै नेताहरूले खुलेर कसैको पक्षमा बोलेका छैनन् ।

मधुसूदन पोख्रेललाई पुन एक कार्यकाल दिनुपर्ने काँग्रेसका केही नेताहरूको तर्क छ । सबैसँग मिलनसार र नेतृत्व गर्न सक्न् क्षमता रहेकोले उनलाई एक कार्यकाल सबैले सहयोग गरेर दिनुपर्ने उनका एक समर्थकले बताए । खरालका समर्थकहरूले भने पोख्रेलले एक कार्यकाल चलाइएकोले अब नेतृत्व परिवर्तन गर्नुपर्ने बताएका छन् । निर्वाचन भएको खण्डमा खरालको जितलाई कसैले रोक्ने नसक्ने दाबी गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP