Trending
flash विजयनगरले वर्षाले प्रभावित कृषकलाई क्षतिपूर्ति दिने समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश समाज बाढीले कैलालीमा जनजीवन अस्तव्यस्त, विपन्न बस्तीमा गाँसकै समस्या समाज प्रधानमन्त्रीले आज कैलाली र बर्दियाको बाढी-पहिरो प्रभावित क्षेत्रको निरीक्षण गर्दै राजनीति एमाले स्थायी कमिटी बैठक आज पनि बस्दै समाज विराटनगर विमानस्थल भोलिदेखि खुलाउने तयारी

शुद्धोधन गाउँपालिकाका स्वास्थ्य चौकीमा एकैसाथ चार एम्बुलेन्स हस्तान्तरण

कपिलवस्तु-कपिलवस्तुको शुद्धोधन गाउँपालिकामा एकै साथ ४ वटा स्वास्थ्य चौकीमा एम्बुलेन्स हस्तान्तरण गरिएको छ। गाउँपालिकाले एकै पटक ४ वटा एम्बुलेन्स खरिद गरी ४ वटा वडामा रहेको स्वास्थ्य चौकीलाई हस्तान्तरण गरेको हो। यससंगै पालिकामा रहेको ६ वटै वडाका स्वास्थ्य चौकीमा एम्बुलेन्सको सेवा पुगेको छ।
पालिको वडा नम्बर १, २, ४ र ५ वडामा रहेको स्वास्थ्यचौकीलाई सोमबार एक समारोहकाबीच एम्बुलेन्स हस्तान्तरण गरिएको हो। गाउँपालिका प्रमुख निशार अहमद खा, उप प्रमुख सुधादेबी पाण्डेय, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत कृष्णप्रसाद ज्ञवालीले सो एम्बुलेन्स स्वास्थ्य चौकीलाई हस्तान्तरण गर्नु भएको हो । ।

चार एम्बुलेन्ससंगै पालिकाका सबै वडामा रहेको स्वास्थ्य चौकीमा एम्बुलेन्सको पहुँच पुगेको गाउपालिका प्रमुख निशार अहमद खाले बताउनु भयो । यस अघि नै वडा नम्बर ३ र ६ का स्वास्थ्य चौकीमा एम्बुलेन्स हस्तान्तरण पछि संचालनमा आई सकेको छ। ‘गाउपालिकाको ६ वटै वडामा अब एम्बुलेन्स पुगेको छ’ गाउपालिका प्रमुख खाले भन्नु भयो ‘अब पालिका भित्र रहेको कुर्नै पनि बिरामीले एम्बुलेन्सकालागि कुर्नु पर्ने छैन’।

गाउँपालिकामा रहेको ४५ हजार जनताको सेवा गर्नकालागि ६ वटा एम्बुलेन्स भएको खाले बताए। एम्बुलेन्सले पालिका भित्र रहेको जनताकालागि आधा भाडामा मात्र लिईनछ। यस्तै गर्भवति र सुत्केरी महिलालाई सेवा निःशूल्क गरिएको खाले बताए। आफनो पालिका भित्रका सबै वडामा एम्बुलेन्स आए पछि जनता लाभांवित हुने उप प्रमृख सुधादेबी पाण्डेयले बताउनु भयो ।

‘हामीले जनतालाई गरेको प्रतिबद्धता र बाच अनुसार काम गरेका छौ ’ उहाँले भन्नुभयो । प्रमुख प्रशाकीय अधिकृत कृष्ण प्रसाद ज्ञवालीले भन्सार लगातयका राजस्व छुट गरी आफूहरुले एम्बुलेन्स खरिद गरी ल्याएको बताउनु भयो । प्रति एम्बुलेन्स १० लाख ६४ हजार ७६५ रुपैँया लागत गरी कुल ४२ लाखमा एम्बुलेन्स आएको उहाँले बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP