Trending
समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या समाज मुगु बस दुर्घटना : मृतकका परिवारलाई एक लाख दिइने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकी ड्रोन आक्रमणमा अलकायदाका वरिष्ठ नेताको मृत्यु समाज आज पनि देशका केही ठाउँमा हल्का पानी पर्ने राजनीति न्यायालयको गरिमाका लागि निकास दिन प्रधानन्यायाधीशलाई पूर्वन्यायाधीशहरुको आग्रह राजनीति एमाले वडा अधिवेशन आज‚ अध्यक्ष ओलीले भर्चुअल माध्यमबाट उद्घाटन गर्ने समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई

रोकिएन झाडापखाला प्रकोप,चार सय बढी बिरामी

चन्द्रौटा,२० असोज
अस्पतालका बेड भरिएका छन् । बिरामीहरु आउने घुईचो छ । अन्य नागरिकहरुमा त्रास छ । अस्पताल अपुग भएपछि विद्यालयमा बिरामीहरुको उपचार भइरहेको छ । अहिले सम्म अस्पताल सँग सम्पर्कमा आएका बिरामीको सख्या ३ सय २८ पुगेकाे छ । अन्य स्थानिय मेडिकल,क्लिनिक तथा स्वास्थ्य संस्थामा उपचारत बिरामीहरुको सख्या १ सय भन्दा बढी रहेकाे छ ।
दुई दिन देखिको यो प्रकोप रोकिएको छैन । गत सोमवार वाट फैलिएको झाडापखलाका बिरामीहरु अहिले अस्पताल तथा निजि क्लिनिकमा उपचारत छन् । कपिलवस्तुको कृष्णनगर नगरपालिका ९ बहादु्रगञ्जमा रहेको शिवराज अस्पतालमा वेड अपुग भएपछि नजिकै रहेका दुई वटा विद्यालयमा बिरामीहरुलाई उपचार भइरहेको छ ।

मंगलवार साझ ४० जना विरामीलाई डिस्चार्ज गरेपनि बुधवार ति विरामी फेरी सिकिस्त भएर अस्पताल भर्न भएकाे अस्पताल प्रशासनले जनाएकाे छ ।

राम गोरखा माविमा अहिले ३५ जना र महेन्द्र आधारभुत विद्यालयमा १५ जना र शिवराज अस्पतालमा १४३ जना बिरामीकाे उपचार भइरहेको छ । शिवराज अस्पतालकाे सम्पर्कमा अाएकाे ३ सय २८ जना मध्धे अहिले १ सय ९३ जना अस्पतालमा उपचारत रहेका छन् । ३० जनालाई जिल्ला अस्पताल र प्रदेशिक अस्पताल रिफर गरिएकाे छ भने बुद्धवार साझा ६ बजे सम्मा १ सय ५ जना विरामी डिस्चर्ज भएकाे डा.मुकेश चाैधरीले जनाएका छन ।

बहादुरगन्ज , सुखरामपुर , देवानगढिया , जमुनी , दयानगर, विजयनगर ,जुमिला, डबरा लगायतका गाउँमा झाडापखाला र बान्ताका बिरामी निरन्तर बढ्दै गएको अस्पतालले जनाएको छ । बिरामीलाई अस्पतालले थेग्न सक्ने अवस्था नरहेको डा मुकेश चौधरीले बताउनुभयो ।
अहिले यस अस्पतालमा ७ जना डाक्टरहरले उपचार गरिरहेका छन् । प्रदेशवाट २ जना,जिल्लावाट ४ जना र एक जना यसै अस्पतालमा कार्यरत डाक्टरहरुले उपचार गरिरहेको बताइएको छ ।हिजो मात्रै प्रकोपका कारण दुई जनाको ज्यान गएको थियो । अस्पतालमा अहिले सम्म कसैको ज्यान नगएको अस्पताल प्रशासनले जनाएको छ । यदि यस्तै अवस्थामा रहेको खण्डमा उपचारको लागि औषधिको समेत समस्या हुन सक्ने स्वास्थ्यकर्मीको भनाई छ । दिशा र पानीको परिक्षणको रिपोर्ट अझै आइ नपुग्दा कारण भने पत्ता लागेको छैन ।
चेतनाको अभावका कारण सरसफाईमा ध्यान नदिँदा तथा दूषित पानीका कारण झाडापखालाको प्रकोप बढेको स्वास्थ्यकर्मीहरूको भनाई छ । यस समयमा स्थानीयहरूले दूषित पानीमा माछा मार्ने र त्यतिकै खाँदा बिरामी बढेको हुन सक्ने अनुमान रहेको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP