Trending
flash विजयनगरका ७ वटै वडामा नेकपा एमालेकाे वडा अधिवेशन सम्पन्न समाज वैशाखयता विपद्जन्य घटनामा परि ३ सय ५३ जनाको ज्यान गयाे flash एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक सङ्गठन कपिलवस्तुमा पुनः पाण्डे flash प्रेस सेन्टर नेपाल कपिलवस्तुमा बेल्वासेको नेतृत्व अन्तर्राष्ट्रिय सन् २०६० सम्म कार्बन उत्सर्जनलाई शून्यमा झार्ने साउदी अरेबियाको भनाइ समाज तिहारकाे लागि ५० हजारभन्दा बढी सयपत्रीको माला भारतबाट आयात हुँदै अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकालाई चीनको चेतावनी राजनीति राप्रपाकाे ५४ जिल्लामा अधिवेशन सकियाे flash प्रेस सेन्टर कपिलवस्तुकाे अध्यक्षमा बेल्बासे, २१सदस्य कार्य समिति चयन समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या

कपिलवस्तुमा झाडापखाला प्रकोप,६ सय बढी बिरामी

कृष्णनगर,कपिलवस्तु २१ असोज
जिल्लाकाे कृष्णनगर क्षेत्रमा अहिले झाडापखालाकाे प्रकाेप बढदै,६ सय बढी विरामी । प्रकाेप फैलिएकाे अाज पाचाै दिन साझा ४ बजे सम्मा विरामीकाे संख्यामा बृद्धि भई रहेकाे अस्पताल प्रशासनले जनाएकाे छ । विहिवार विहाना ८ बजे सम्मा ३७० जना विरामी अस्पतालकाे सम्पर्कमा आए पनि साझा ५ बजे सम्मा ४३० विरामी पुगेका छन । अन्य स्थानिय मेडिकल,क्लिनिक तथा स्वास्थ्य संस्थामा उपचार गराएका र गराईरहेका बिरामीहरुको सख्या १ सय ५० नाघेकाे छ ।

५ दिन देखिको यो प्रकोप रोकिएको छैन । गत अाइतवार साझा वाट फैलिएको झाडापखलाका बिरामीहरु अहिले अस्पताल तथा निजि क्लिनिकमा उपचारत छन् । कपिलवस्तुको कृष्णनगर नगरपालिका ९ बहादु्रगञ्जमा रहेको शिवराज अस्पतालमा वेड अपुग भएपछि नजिकै रहेका श्रीराम गाेरखा मा.वि.काे फिल्डमा बिरामीहरुकाे उपचार भइरहेको छ ।

राम गोरखा माविमा अहिले ३० जना र शिवराज अस्पतालमा ५२ जना बिरामीकाे उपचार भइरहेको छ । शिवराज अस्पतालकाे सम्पर्कमा अाएकाे ४ सय ३० जना मध्धे अहिले ८२ जना अस्पतालमा उपचारत रहेका छन् । ३४ जनालाई जिल्ला अस्पताल र प्रदेशिक अस्पताल रिफर गरिएकाे छ भने विहिवार साझा ५ बजे सम्मा ३ सय १४ जना विरामी डिस्चर्ज भएकाे डा.मुकेश चाैधरीले जनाएका छन ।

बहादुरगन्ज , सुखरामपुर , देवानगढिया , जमुनी , दयानगर, विजयनगर ,जुमिला, डबरा,जवाभारी लगायतका गाउँमा झाडापखाला र बान्ताका बिरामी निरन्तर बढ्दै गएको अस्पतालले जनाएको छ ।
अहिले यस अस्पतालमा ७ जना डाक्टरहरूले उपचार गरिरहेका छन् । यस प्रकोपका कारण दुई जनाको ज्यान गएको थियो । दिशा र पानीको परिक्षणको रिपोर्ट अझै आइ नपुग्दा कारण भने पत्ता लागेको छैन ।

चेतनाको अभावका कारण सरसफाईमा ध्यान नदिँदा तथा दूषित पानीका कारण झाडापखालाको प्रकोप बढेको स्वास्थ्यकर्मीहरूको भनाई छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP