Trending
flash विजयनगरमा ३ माेटरसाइकल एक आपसमा ठाेक्किए, १ जनाकाे मृत्युु, २ गम्भीर घाइते ( विस्तृत विवरण सहित) flash मेयर भोट माग्न व्यास्त, बुद्धभुमीका ५ वडामा देखियो हैजा, १ वालिकाको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय रुसमा खानी दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ५१ पुग्यो, दुई जनालाई २ महिनाको कैद समाज तराईमा मङ्सिरमै मुटु काम्ने जाडाे ! अन्तर्राष्ट्रिय दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट देखिएपछि भारतमा पनि उच्च सतर्कता समाज सीसीएमसीसीको बैठक बस्दै : सीमा नाकामा कडाइ तथा हवाई उडानबारे आवश्यक निर्णय गर्ने खेल आईसीसी महिला टी-२० : नेपाल युएई भिड्दै समाज जाजरकोटमा बस दुर्घटना, पाँच जनाको मृत्यु, २७ घाइते खेल आत्मानन्द कप : घरेलु टोली माङसेबुङको विजयी सुरुवात राजनीति एमाले महाधिवेशन : निर्वाचन प्रक्रिया आज

बागमती प्रदेश : गठबन्धनबाट मुख्यमन्त्रीमा पाण्डे प्रस्तावित

हेटौंडा : नेकपा (माओवादी केन्द्र) बागमती प्रदेशको संसदीय दलका नेता शालिकराम जम्कट्टेलले मुख्यमन्त्री अष्टलक्ष्मी शाक्यको राजीनामा माग्दै नयाँ मुख्यमन्त्रीको रूपमा गठबन्धनबाट राजेन्द्र पाण्डेलाई प्रस्ताव गरेका छन्।

बिहीबारको प्रदेशसभा बैठकमा बोल्दै नेता जम्कट्टेलले गठबन्धनका तर्फबाट बन्ने नयाँ सरकारको नेतृत्व नेकपा (एकीकृत समाजवादी)को संसदीय दलका नेता पाण्डेलाई अघि सार्दै मुख्यमन्त्री शाक्यलाई राजीनामा दिएर मार्गप्रशस्त गर्न माग गरेका हुन्।

अल्पमतमा परेको सरकारलाई विश्वासको मत लिन गठबन्धनले पर्याप्त समय दिएको भन्दै नयाँ सरकार गठन गर्नका लागि नैतिकताको आधारमा राजीनामा दिएर बाटो खुला गरिदिनुपर्ने उनले बताए।​

जम्कट्टेलले भने, ‘गठबन्धनले मुख्यमन्त्रीको टुंगो लगाएर आइसक्यो, नैतिकताको आधारमा मार्गप्रशस्त गरिदिनुहोस्। तपाईंहरूको आग्रह र हाम्रो सहमति नमिल्दा दशैँसम्म यही सरकार रहन दियौँ, अब नयाँ सरकार गठनका लागि छोडिदिनुहोस्।’

उनले मुख्यमन्त्री शाक्यलाई आफ्नो दलले विश्वासको मत दिन नसक्ने स्पष्ट पारे। जम्कट्टेलले शाक्यले संसद्‌मा विश्वासको मत नपाउने भएकाले राजीनामा दिएर गठबन्धनको सरकार बनाउन मार्गप्रशस्त गरिदिन आग्रह गरे।

‘व्यक्तिगत रूपमा हामीले मत दिनुपर्ने मान्छे हो तर राजनीतिक रूपमा हामी तपाईँलाई मत दिन सक्दैनौँ। हामी तपाईंको विश्वासको मतको विपक्षमा छौँ’, उनले भने। जम्कट्टेलले बहुमत पुर्‍याएर प्रदेश प्रमुखकोमा गएर वर्तमान सरकार हटाउँदै नयाँ सरकार बनाउन गठबन्धनलाई बाध्य नपार्न पनि उनले चेतावनी दिए। 
 

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP