Trending
समाज गर्भवतीको मृत्युले झापाको ग्वाल्डुब्बा तनावग्रस्त flash कपिलवस्तुको बुद्धभूमिमा पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु flash कुष्ठरोग तथा हाईड्रोसिलका बिरामीको निःशुल्क उपचार, बिरामीद्धारा खुसी व्यक्त राजनीति कमल थापा र राजेन्द्र लिङ्देनद्वारा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दर्ता समाज ट्याक्टर दुर्घटनामा २ को मृत्यु, १२ घाइते अपराध सौतेनी छोरालाई विष खुवाई मारेर भागेकी महिला पक्राउ राजनीति म अन्तिम पटक चुनाव लड्छु : सुजाता कोइराला राजनीति कांग्रेस र माओवादीले प्रधानन्यायाधीशविरुद्ध महाभियोग लगाउने समाज पहिलोपटक आयो १ लाख ८८ हजार मोडर्ना खोप flash अपाङ्गता दिवसको अवसरमा शिवराज २ मा अन्तरक्रिया सम्पन्न

अमेरिकी ड्रोन आक्रमणमा अलकायदाका वरिष्ठ नेताको मृत्यु

एजेन्सी । अमेरिकी सैनिकको ड्रोन आक्रमणमा आतंकवादी संगठन अलकायदाका एक वरिष्ठ नेता मारिएका छन्। सिरियामा गरिएको आक्रमणमा अलकायदा नेता अब्दुल हमिद अल–मतरको मृत्यु भएको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चार संस्था अल जजिराले उल्लेख गरेको छ।

अमेरिकी सेनाका मेजर जोन रिग्सबीले अलकायदाका नेताविरुद्धको कारबाहीमा आफूहरु सफल भएको बताएका छन्। ड्रोन आक्रमणबाट नेता अल–मतरको मृत्यु हुने बाहेक अन्य कुनै हताहतीको घटना नभएको अमेरिकी मध्य कमाण्ड प्रवक्तासमेत रहेका मेजर रिग्सबीले बताए।

दक्षिणी सिरियामा अमेरिकी सैन्य क्याम्पमा भएको एक आक्रमणपछि अमेरिकाले कारबाही गरेको हो। गत सेप्टेम्बरमा पेन्टागनले विद्रोही नियन्त्रित उत्तर पश्चिमी सिरियामा आक्रमण गरेको थियो। जसमा अल–कायदाका अर्का वरिष्ठ नेता सलिम अबु–अहमदको मृत्यु भएको थियो।

सिरियाको इदलिब र अलेप्पो सहरको ठूलो हिस्सा त्यहाँको सशस्त्र विपक्षी समूहको नियन्त्रणमा छ। जुन ठाउँमा कुनै समय अल कायदासँग जोडिएको हयात तहरिर अल–शाम समूहको नियन्त्रण थियो। सिरिया हाल एक जटिल युद्ध क्षेत्र बनेको छ। जहाँ अल–कायदा, आइएसआईएस भनिने इस्लामिक स्टेट अफ इराक एण्ड द लेभेन्ट, यी समूहसँग निकटता राख्ने विदेशी सैनिक, मिलिसिया तथा अन्य सशस्त्र समूहहरु सक्रिय छन्। सिरियामा सन् २०११ मा सुरु भएको युद्धपछि ५ लाखभन्दा बढी मानिस मारिएका छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP