Trending
flash अजम्मरी सामुदायिक बनको पहिलो साधारण सभा सम्पन्न flash विपतमा वाल संरक्षणको विषयमा छलफल flash शिक्षक अभावमा तीन महिनादेखि विद्यालयमा पढाइ प्रभावित समाज पत्रकारहरुनै विधानविपरित राजनीतिक दलको नेतृत्वमा, कसले गर्ने कारवाही ? अपराध मुद्दा मिलाएर जेलमुक्त गराइदिन्छु भन्दै पैसा ठग्ने महिला पक्राउ राजनीति पार्टीलाई कहिल्यै फुट्न नदिने सङ्कल्पका साथ अध्यक्षमा उम्मेदवारी घाेषणा गर्दछु : कमल थापा राजनीति बद्री पाण्डेले कांग्रेस सहमहामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने समाज २४ घण्टामा २ सय ५९ जनामा काेराेना पुष्टि, २ सय ६४ जना निकाे समाज भीरबाट लडेर महिलाको मृत्यु राजनीति केपी ओलीले दर्ता गराए अध्यक्षमा उम्मेदवारी

विजयनगरले हैजा नियन्त्रण गर्न जनचेतनाका लागि घरदैलो अभियान संचालन गर्दै

घनश्याम भर, विजयनगर ।

कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिकामा पनि हैजाका केही बिरामी देखिएकाले गाउँपालिकाले साेमबार बैठक बसी हैजा नियन्त्रण गर्न भोलिदेखि नागरिकलाई सचेत गराउन घरदैलो अभियान सञ्चालन गर्ने जनाएकाे छ । छिमेकी पालिका कृष्ण नगर नगरपालिका लगायत क्षेत्रमा हैजा फैलिएको पुष्टि भएकाेले विजयनगर पालिकाबासी नागरिकलाई समयमै सचेत गराउने स्वास्थ्य शाखा प्रमुख यज्ञ प्रसाद अधिकारी जानकारी दिनु भएको छ । विजयनगरमा ३ जनामा हैजा पुष्टि भएकोले सचेतना अभियान चलाउन थालिन लागेको उहाँले बताउनुभयो ।

विजयनगरका जनप्रतिनिधि क्रियाशील सबै संघ संस्थासहित स्वास्थ्यकर्मी, महिला स्वयंसेविका, शिक्षक, युवालाई अहिले फैलिएको हैजाकाे महामारीबाट बच्न र बचाउका लागि याे सचेतना अभियानमा लाग्न गाउँपालिकाले निर्णय गरेको उहाँले बताउनुभयाे ।

व्यक्तिगत सरसफाईमा विशेष ध्यान दिँदै हैजा र अन्य पानीजन्य सरुवा रोग रोकथाम गर्न खानेपानीको स्रोत सफा राख्न आवश्यक रहेकाे बताउनुभयो । उहाँले पटक पटक पखाला लाग्ने, वान्ता हुने, लगायत संकेत देखिन साथ स्वास्थ्य संस्था गई उपचार गराउन अनुरोध गर्नुभयो ।

खाना खानु अघि, खाना खाना खााएपछि, फोहोर छोएपछि र शाैचालय गएपछि साबुन पानीले हात धुने बानी बसाल्दा यो रोगको नियन्त्रण गर्न सकिने स्वास्थ्य शाखा प्रमुख अधिकारीले बताउनुभयो ।

गाउँपालिका अध्यक्ष गाेपाल बहादुर थापाले विजयनगरमा पनि हैजाका बिरामी देखिएकाले याे जनचेतनामुलक कार्यक्रम अभियानमा सबैलाई सक्रियतापुर्वक लाग्न अनुराेध गर्नु भएकाे छ । हैजाका लक्ष्ण देखिए तुरुन्त नजिकैको स्वास्थ्य संस्था मा लैजान आग्रह गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP