Trending
समाज विकास निर्माणको कामलाई अघि बढाउन छुट्टै कानुन आवश्यक छ : अर्थमन्त्री शर्मा flash राष्ट्रपति भण्डारी भोलि कपिलवस्तु आउँदै : सम्पूर्ण तयारी पुरा flash लोसपा अध्यक्ष ठाकुरसहितका नेता कपिलवस्तु आउदै समाज नेपालमा काेराेनाविरुद्धकाे खाेप लगाउनेकाे सङ्ख्या १ कराेड नाघ्याे राजनीति अदालतकाे अवस्था गम्भीर छ, विश्वकाे ध्यान नेपालतिर छ : अध्यक्ष दाहाल अपराध नक्कली ब्लुबुक बनाई चोरीको मोटरसाइकल चलाउने २ जना पक्राउ खेल प्रदेश २ लाई हराउँदै लुम्बिनी फाइनलमा समाज अत्यावश्यक काम नपरी विदेश नजान सरकारको आग्रह flash शिवराजमा ३ महिने ब्युटिसियन तालिम सुरु flash शिवराज ३ मा ढकिया निर्माण तालिम सकियो

श्री कैलाश आश्रम नन्दनगरमा २७ औं ज्ञानमहायज्ञ आयोजना

वाणगंगा ।
कपिलवस्तुको धार्मिक पर्यटकीयस्थल श्री कैलाश आश्रम नन्दनगरमा २७ औं ज्ञानमहायज्ञ लाग्ने भएको छ । यही मंसीर १४ गतेदेखि २२ गतेसम्म ७ दिनसम्म ज्ञानमहायज्ञ लाग्ने यज्ञ आयोजक मूल समितिले शुक्रबार पत्रकार सम्मेलन मार्फत जानकारी गराएको छ ।

यज्ञ सम्पादन आयोजन मूल समितिका संयोजक बालाराम ज्ञवालीले पत्रकार सम्मेलन मार्फत समितिले यज्ञ आयोजना भए गरेका कामको बारेमा जानकारी दिनुभएको छ । हरेक बर्ष आयोजना हुँदै आएको महायज्ञ अन्तरगत यो बर्षपनि त्यसकैको निरन्तरता स्वरुप ज्ञानमहायज्ञ आयोजना गरिएको संयोजक ज्ञवालीले बताउनुभयो । धर्म संस्कृतिको संरक्षणका साथै १० बर्ष अगाडिबाट सञ्चालन हुँदै आएको यस क्षेत्रकै सबैभन्दा धेरै आवसीय बटुकहरु रहेको मनकामना संस्कृत गुरुकुलको स्तर उन्नति गरी कक्षा ११ र १२ सञ्चालनार्थ र धामको विकास निर्माण हेतुले ज्ञानमहायज्ञ आयोजना गरिएको उहाँको भनाई छ ।

ज्ञानमहायज्ञ अन्तर्गत समितिले दैनिक रुपमा गर्ने कामहरु पनि सार्वजनिक गरेको छ । जस मध्ये उद्घाटनको दिन मंसीर १४ गते विहान ८ बजेदेखि ११ बजेसम्म यज्ञ कलशयात्रा, दिउँसो १ बजे महायज्ञ समुद्घाटन हुने छ । यस्तै अन्य दिनमा दैनिक विहान ११ बजेदेखि ११ बजेसम्म हवनात्मक यज्ञको साथमा महापूजा, विहान ११ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म संगीतमय झाँकी सहितको वामन पुराण कथा प्रवचन, साँझ ६ बजेदेखि ८ बजेसम्म संगीतमय महाआरती सन्ध्या, कर्मकाण्ड तथा वैदिक कार्यहरु दैनिक दिन र देश तथा विदेशका सन्त विद्धानहरुद्धारा समेत प्रवचन हुने श्री कैलाश आश्रम धामका महासचिव अमित पौडेलले मायादेवीलाई जानकारी दिनुभयो ।

यस्तै ज्ञानमहायज्ञमा ब्रह्मनिष्ठ सन्त शिरोमणी श्री लोकानन्द स्वामीको सत् सान्निध्यता रहने छ भने प्रमुख कथावाचक अन्तर्राष्ट्रिय कथा बाचक आचार्य पण्डीत श्री सत्यराज अवस्थी वृन्दावन भारत रहनुहुने धामका अध्यक्ष कर्ण बहादुर थापाले बताउनुभयो ।

पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै वाणगंगा वडा नं. २ का वडाध्यक्ष विष्णु पौडेलले पुणित कार्यले आयोजना गरिएको यज्ञलाई सबै मिलि सफल पार्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । नन्दनगरलाई प्रमुख धार्मिक पर्यटकीय गन्तव्य बनाउने गरी आफुहरु अगाडि बढेको पनि उहाँले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP