Trending
flash अजम्मरी सामुदायिक बनको पहिलो साधारण सभा सम्पन्न flash विपतमा वाल संरक्षणको विषयमा छलफल flash शिक्षक अभावमा तीन महिनादेखि विद्यालयमा पढाइ प्रभावित समाज पत्रकारहरुनै विधानविपरित राजनीतिक दलको नेतृत्वमा, कसले गर्ने कारवाही ? अपराध मुद्दा मिलाएर जेलमुक्त गराइदिन्छु भन्दै पैसा ठग्ने महिला पक्राउ राजनीति पार्टीलाई कहिल्यै फुट्न नदिने सङ्कल्पका साथ अध्यक्षमा उम्मेदवारी घाेषणा गर्दछु : कमल थापा राजनीति बद्री पाण्डेले कांग्रेस सहमहामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने समाज २४ घण्टामा २ सय ५९ जनामा काेराेना पुष्टि, २ सय ६४ जना निकाे समाज भीरबाट लडेर महिलाको मृत्यु राजनीति केपी ओलीले दर्ता गराए अध्यक्षमा उम्मेदवारी

जगदीशपुर तालमा १० हजार माछाका भुरा छोडियो

कपिलवस्तु – बिश्व मत्स्य पालन दिवसका अवसरमा कपिलवस्तु नगरपालिका स्थित विश्व सिमसार क्षेत्रमा सुचीकृत जगदीशपुर तालमा १० हजार माछाका भुरा छोडिएको छ । भेटनरी अस्पताल तथा पशु सेवा बिज्ञ केन्द्रले दिवसमा अवसरमा तालमा स्थानीय र बिकासी जातका माछाका भुरा छोडिएको हो । जगदशीपुर जलायस ब्यवस्थापन बहुरोकार मन्चका अध्यक्ष ललित गुरुङ, वडा नम्म्बर ९ का अध्यक्ष शिव बहादुर बाग्ले लगायतले तालमा भुरा हाल्नु भएको हो ।

तालमा कमन, बिहेड, सिल्भर, रहु र नैनी दुई दुई हजारका दरले भुरा हालिएको बिज्ञ केन्द्रका प्रमुख उत्तम आचार्यले बताए । सो अवसरमा बहुसरोकार मन्चका अध्यक्ष ललित गुरुङले मनोरम तालमा बिज्ञ केन्द्रले माछाको भुरा हाल्नु राम्रो काम भएको बताउनु भयो । उहाँले १ सय ५७ हेक्टरमा फैलिएको तालमा ३० किलो बढीको माछा र बिभिन्न पंक्षीहरु समेत रहेको बताउनु भयो । उहाँले तालमा रहेको माछालाई सरकारले ब्यवस्थापन गर्न दिनु पर्ने माग गर्नु भयो । सिमसारको नाममा माछा मार्न नहुने भन्ने कुरा गलत भएको भन्दै माछाको ब्यवस्थापन हुनु पर्ने बताउनु भयो ।

सो अवसरमा वडाअध्यक्ष वाग्लले तालमा माछाको भुरा हालेर बिज्ञ केन्द्रले सही काम गरेको बताउनु भयो । उहाँले तालको संरक्षण र विकासकालागि माछाको ब्यवस्थापन हुनु पर्ने बताउनु भयो । कार्यक्रममा बिज्ञ केन्द्रका प्रमुख आचार्यले तालमा रहेका माछाको संरक्षण र प्रबद्र्धनकालागि भुरा हालिएको बताउनु भयो । माछाको ब्यवसायिक पूर्बन गरी आयआजृन गर्नृ कुरा नेपाल र कपिलवस्तमा प्रशस्त संभावना रहेको बताउनु भयो ।

उहाँले देशमा ९१ हजार ८३२ र कपिलवस्तुमा २ हजार ३४ मेट्रिक टन माछा उत्पादन हुने गरेको बताउनु भयो । यस बर्ष जिल्लामा १५ हेक्टर क्षेत्रमा माछा मिशन कार्यक्रम संचालन गरिने र २ वटा जिउदो माछा पसल चलाईने बताउनु भयो । कपिलवस्तुलाई माछको पकेट क्षेत्र बनाउनकालागि कृषकहरुलाई माछा पालन तर्फ आकषिृत गराई अनुदान समेत दिनु पर्ने बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP