Trending
flash अजम्मरी सामुदायिक बनको पहिलो साधारण सभा सम्पन्न flash विपतमा वाल संरक्षणको विषयमा छलफल flash शिक्षक अभावमा तीन महिनादेखि विद्यालयमा पढाइ प्रभावित समाज पत्रकारहरुनै विधानविपरित राजनीतिक दलको नेतृत्वमा, कसले गर्ने कारवाही ? अपराध मुद्दा मिलाएर जेलमुक्त गराइदिन्छु भन्दै पैसा ठग्ने महिला पक्राउ राजनीति पार्टीलाई कहिल्यै फुट्न नदिने सङ्कल्पका साथ अध्यक्षमा उम्मेदवारी घाेषणा गर्दछु : कमल थापा राजनीति बद्री पाण्डेले कांग्रेस सहमहामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने समाज २४ घण्टामा २ सय ५९ जनामा काेराेना पुष्टि, २ सय ६४ जना निकाे समाज भीरबाट लडेर महिलाको मृत्यु राजनीति केपी ओलीले दर्ता गराए अध्यक्षमा उम्मेदवारी

महिला हिंसा विरुद्धको अभियानमा मैनबत्ती प्रज्वलन

महिला हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान सुरु भएको छ । शिवराज नगरपालिका ५ चन्द्रौटा चोकमा मैनबत्ती प्रज्वलन गरी नगर उपप्रमुख शिवकुमारी थारुले अभियानको सुरुवात गर्नुभएको हो । ‘घरै वाट सुरु गरौँ,महिला हिंसा अन्त्य गरौँ’ भन्ने नारा सहित यो अभियान सञ्चालन गरिएको हो । मङ्सिर २४ गते सम्म चल्ने यो अभियान विभिन्न वडाहरूमा चेतनामूलक कार्यक्रम गरिने उपप्रमुख थारुले बताउनुभयो ।
१६ दिने अभियानले मात्र नपुग्ने भएकोले सबै सधैँ सचेत भई हिंसा विरुद्ध कटिबद्ध लागि पर्न सबैलाई आग्रह गर्नुभयो । अझै पनि महिलाहरू विभिन्न चाहानामा हिंसामा परिरहेकोले त्यसको विरुद्ध महिलाहरू एकजुट भई आवाज उठाउनुपर्ने तर्क राख्नुभयो ।
कार्यक्रममा राष्ट्रिय मानव अधिकार प्रतिष्ठान कपिलवस्तुका सभापति विष्णु प्रसाद खतिवडाले समाजमा महिला हिंसाका घटनाले ठुलो रूप लिएको बताउनुभयो । कतिपय महिलाहरू दाइजो,बोक्सी,शारीरिक कमजोरी लगायत विविध कारणले हिंसामा परेको जनाउनुभयो । शिक्षामा जोड दिँदै सबै हिंसा विरुद्ध लागेमा न्यूनीकरणको लागि मद्दत पुग्ने बताउनुभयो । किडार्क नेपाल संयोजक कृष्ण रावल,शान्ति पुनस्थापना गृहका सुशीला खनाल लगाएत ले महिला हिंसा विरुद्धको अभियानमा साथ दिने प्रतिबद्धता जनाएका छन् । नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत गणेश प्रसाद अर्याल,विभिन्न शाखाका प्रमुख तथा संघ सस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागितामा रहेको कार्यक्रम नारायण पंगेनीको संचालनमा सम्पन्न भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP