Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

लकडाउनमै शिवपुर क्याम्पसको मुहार फेरीदै

कपिलवस्तुको शिवपुरमा रहेको नेपाल आर्दश बहुमुखी क्याम्पसको मुहार फेरीने भएको छ । लामो समयदेखि विकासको पर्खाइमा रहेको क्याम्पसको भौतिक संरचनामा विकास हुने भएपछि अभिभावक तथा विद्यार्थीहरु खुसी भएका छन् । क्याम्पस प्रवेश द्धार वाटै ४ सय ४८ स्कवार मिटर क्षेत्रमा ब्लक बिछ्याउने काम तिव्र रुपमा भइरहेको छ । यसले आवतजावत तथा क्याम्पसको सुन्दरता समेत सहयोग पु¥याउने छ । क्याम्पसमा फिल्ड अव्यवस्थित रहेकोले मर्मत सगै माटो पटानको काम पनि सुरु भएको छ । जिल्लाको पश्चिमी क्षेत्रमा रहेको क्याम्पसलाई नमूनाको रुपमा विकास गर्ने योजना रहेको व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष लंक बहादुर हमालले बताउनुभयो ।
गत वर्ष प्रदेश सरकारले बिनियोजन गरेको २० लाख रकम बाट माथिल्लो तल्ला थपेको भन्दै अब विद्यार्थीहरुको आवतजावतमा सहज गराउन बस संचालन गर्ने तयारी भइरहेको अध्यक्ष हमालले बताउनुभयो । यस वर्ष भइरहेको कामको जिम्मा क्याम्पस व्यवस्थापन समितिका सदस्य सरोज पौडेलको नेतृत्वमा भइरहेको उहाँले बताउनुभयो । खेलमैदानमा माटो पटान,ब्लक निर्माण,ब्याडमिन्टन कोट लगाएतका काम भइरहेको सदस्य पौडेलले बताउनुभयो । ‘काम सुरु भइसकेको छ,जेठ अन्तिम सम्म काम सक्ने लक्ष्य छ’ पौडेलले भन्नुभयो ‘यसपछि क्याम्पसको विकासमा केहि फरकपन आएको महशुस हुनेछ,।’ शिवराज नगरपालिकाद्धारा बिनियोजित १० लाखको लागतमा काम भइरहेको उहाँले जनाउनुभयो ।
यस वर्ष प्रदेश न ५ सरकारले क्यापम्समा बस संचालनको लागि २५ लाख बजेट बिनियोजन गरेको छ । विद्यार्थीहरुको आशाको केन्द्रबिन्दु रहेको शिवपुर क्यापसमा स्नातकोत्तर कक्षा संचालन,विद्यार्थीहरुलाई छात्राबासको व्यावस्था लगाएतका काम भइरहेको क्याम्पस प्रमुख हेमराज शर्माले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP