Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

‘प्रधानमन्त्री र गृहमन्त्री नवराज विकको विषयमा कि बोल्दैनन्’

काठमाडौँ । नेकपाका नेता केसव बडालले रुकुमको चौरजहारीमा मारिएका नवराज बिकको विषयमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले कुनै आधिकारिक निर्णय लिन नसकेको भन्दै आक्रोस पोख्नुभएको छ ।

उहाँले संविधानमा गरिएको व्यवस्थालाई कार्यन्वयनमा लानु नसक्ने प्रधानमन्त्री गृहमन्त्रीमाथि उठेको मौनताको प्रश्नले पार्टीलाई समेत अप्ठ्यारोमा पारेको टिप्पणी गर्नुभयो ।

नेपाली रेडियो नेटवर्कको नेपाली बहशमा पत्रकार ऋषि धमलासँग कुरागर्दै नेता बडालले जातियताका आधारमा रुकुममा भएको नरसंभारलाई राज्यले नैतिक जिम्मेवारी लिनुपर्ने ठाउमा मौनता प्रस्तुत गर्नु सकारात्मक विषय नभएको बताउनुभयो ।

प्रधानमन्त्री र गृहमन्त्री पार्टीले बनाएकाले पार्टीलाई प्रत्यक्ष असर पार्ने कुरामा सघाउ पुर्याइरहेको दावी गर्नुभयो ।

उहाँले नवराज विक अब मरिसकेकाले भोली अर्को नवाराज मर्न नदिने अवस्थामा राज्य जानुपर्नेमा नगएको भन्दै अहिले सम्म राज्यका तर्फबाट पिडित परिवारका लागि राहत समेत घोषण नहुन दुखद भएको बताउनुभयो ।

बडालले भन्नुभयो,‘मान्छे मरिसक्यो । मरो भनेर हल्ला मात्र गरेर हुदैन । प्रधानमन्त्री र गृमन्त्रीले कारवाही अगाडी बढाउनु पर्छ । नत्र अपराधलाई प्रश्रय दिएको ठहरिन्छ । उनिहरुलाई क्षतिपूतिको व्यवस्था खै । अब सवै स्कुलमा दलितबारेको भ्रम हटाउन पढाउन थाल्नुपर्छ र अपमानका शव्द बोल्नेलाई कारवाही गर्नुपर्छ’ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP