Trending
राजनीति बालुवाटार बैठक : आज पनि टुंगिएन बाँडफाँड, नेताहरूसँग पालैपालो छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री राजनीति सरकार र मिटरब्याज पीडितको आज वार्ता राजनीति राष्ट्रपतिको आर्थिक सल्लाहकारमा चिरञ्जीवी नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय रुसले भारतमा तेल बिक्री बढाउने समाज सगरमाथा आरोहणका लागि ३१ जनाले लिए अनुमति राजनीति मन्त्रीको नाम टुंगो लगाउन आज कांग्रेस कार्यसम्पादन समितिको बैठक राजनीति गठबन्धनमा संख्यामा मात्रै सहमति, आज होला त मन्त्रिपरिषद विस्तार ? राजनीति नेपाली र अमेरिकी सेनाबीच संवाद, के विषयमा भयो कुराकानी? समाज आज यी स्थानमा वर्षाको सम्भावना समाज राहदानी विभागको टोली पोर्चुगलमा

कपिलवस्तुमा सभ्य, फरक र रङ्गको माध्यमबाट एकआपसमा खुसी साटासाट गरि होली मनाइयोशिवराज अनलाइन, कृष्णनगर । विगतको वर्ष भन्दा यस वर्ष होली पर्व कपिलवस्तुमा फरक ढङ्गले मनाइएको छ । हिलो, लोला हान्ने र जबरजस्ती रङ्ग र अबिर दल्ने परम्परालाई हटाउँदै होली बनाएका हुन् । होलीलाई पर्वलाई उछृङ्खल गतिविधिलाई मध्यनजर गर्दै यस पाली सभ्य र सामाजिक सद्भाव कायम गरि मनाइएको हो ।

मधेशी, पहाडी समुदायका मानिसले एकआपसमा रङ्ग र अबिर दलेर शुभकामना आदानप्रदान गरी होली मनाएका हुन् । कपिलवस्तुको विभिन्न सङ्घसंस्थाले समेत सामूहिक होली मनाएका छन् । जिल्लाको तौलिहवा, जितपुर, चन्द्रौटा, गोरूसिंहेमा मंगलबार पर्व मनाइएको छ । त्यस्तै कृष्णनगर, बहादुरगंज, महाराजगञ्ज, पकडीमा बुधवार हर्षोउल्लासका साथ हाली पर्व मनाइएको छ ।

जिल्लामा प्रशासनले पर्वका अवसरमा घट्न सक्ने घट्नालाई दृष्टिगत गरी बिहानदेखि सुरक्षा व्यवस्था कडा पारिएको थियो । प्रहरीले विभिन्न क्षेत्रमा जाँच गरी अवाञ्छित क्रियाकलाप हुन नदिन सतर्कता बढाएको थियो । पर्व मनाउने नाममा व्यक्तिको इच्छा विपरीत जथाभावी रङ्ग दल्ने, लोला हान्ने, सार्वजनिक स्थानमा होहल्ला गर्ने लगायतका कार्यलाई नियन्त्रण गरिएको कपिलवस्तु प्रहरीले जनाएको छ ।

असत्यमाथि सत्यको विजयको प्रतीक, पारिवारिक एवम् सामाजिक एकताको पर्वका रुपमा देशभर होली पर्व मनाउने प्रचलन रही आएको छ । होलीमा एक आपसमा रङ्ग दलेर पर्व मनाउने गरिन्छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP