Trending
अन्तर्राष्ट्रिय अन्न आपूर्ति नभए गाजाका महिला र बालबालिका भोकमरीबाट थप प्रताडित हुने राजनीति अवसरबाट महिला जनप्रतिनिधि समेत पछि परेको गुनासो राजनीति कोशी प्रदेश : सर्वसम्मतिले बजेट पारित राजनीति फेवाताल संरक्षणका लागि सर्वोच्चको फैसला कार्यान्वयन गर्न सहजीकरण समिति राजनीति अब ऋणको जमानत बस्नेलाई कालोसूचीमा राख्ने म्याद ९० दिन राजनीति जनताबाट स्थापित वर्तमान प्रणाली कमजोर छैन : अर्थमन्त्री अन्तर्राष्ट्रिय उत्तरपूर्वी चीनको कोइलाखानीमा दुर्घटना, ११ जनाको मृत्यु राजनीति सिंहदरबारमा मन्त्रिपरिषद् बैठक जारी राजनीति प्रदेशका मन्त्रीहरूलाई प्रधानमन्त्रीको आश्वासन, प्रहरी समायोजन चाँडै अघि बढ्छ राजनीति देउवाले आज पार्टीका पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारीसँग छलफल गर्ने

७ औं प्राचीन कपिलवस्तु महोत्सवको उद्घाटन चैत्र १ मा हुने

कपिलवस्तु । जिल्ला सदरमुकाम तौलिहवामा चैत्र १ गते ७ औं प्राचिन कपिलवस्तु महोत्सवको उदघाटन हुने भएको छ । चैत १ देखि १२ गते सम्म तौहिलवाको वुद्धपद्यम उच्च उमाविको खेल मैदानमा महोत्सव हुनेछ । सो महोत्सवको आयोजक तौलिहवा उधोग बाणिज्य संघ एवं सह-आयोजक कपिलवस्तु नगरपालिका रहेका छन् ।

कपिलवस्तु जिल्ला पुरातात्त्विक र एतिहासिक सम्पदाले भरिपुर्ण छ । त्यसैमा कपिलवस्तु नगरपालिका ३ वटा बुद्धको क्रिडा स्थल , जगदीशपुर चरा आरछय , चर्चित ताम्रेश्वर नाथ मन्दिर लगायत महत्त्वपूर्ण सम्पादको धनी रहेको छ । तर पनि इ सम्पुर्ण धार्मिक र पर्यटकीय स्थलहरु ओझेलमा परेको छ ।

सम्पुर्ण पर्यटकीय स्थलहरुको प्रचारप्रसार , कृषि क्षेत्र, ब्यापार क्षेत्रको बिकास लगायत मुख्य अभिप्रायका साथ ७ औं प्राचीन कपिलवस्तु महोत्सवको आयोजना हुन लागेको तौलिहवा उधोग बाणिज्य संघको अध्यक्ष एवं महोत्सवको संयोजक गयादिन कुर्मी उर्फ दिपुले बताउनु भएको छ । मेलामा कृषि ,पर्यटन ,घरेलु तथा लघु उद्यम, वाल उद्यान, समेत रहनेछन।

महोत्सवमा एक लाख बढी दर्शकले अवलोकन गर्ने र एक करोड बढीको कारोवार हुने मेला संयोजक चौधरीले बताए । महोत्सवमा एक सय बढी स्टल रहनेछन। महोत्सवमा चर्चित लोकदोहरी गायक पशुपति शर्मा, बद्री पंगेनी, हेमन्त शर्मा, भोजपुरी गायिका प्रिती पासवान लगायतका कलाकारहरुको समेत प्रस्तुती रहनेछ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP