Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

‘संघीय सरकारले पर्याप्त दिएको छ, प्रदेशले खर्च गर्न नसकेको हो’

काठमाडौँ । स्थानीय तह र प्रदेश सरकारहरुले संघीय सरकारबाट केहि नपाएको गुनासो गरिरहे पनि सत्तारुढ दल नेकपाका नेताहरुले भने संघले दिएको पर्याप्त स्रोत र साधनको प्रदेश सरकारहरुले उपयोग गर्न नसकेको बताएका छन् । प्रदेश र स्थानीय तहलाई पनि आवस्यक तयारीका लागि संघीय सरकारले कुनै अभाव हुन नदिएको दावी उनिहरुको छ ।

नेपाली रेडियो नेटवर्कको नेपाली बहशमा पत्रकार ऋषि धमलासँग कुरागर्दै नेकपाका नेता तथा पूर्वस्वास्थ्यमन्त्री खगराज अधिकारीले सवै ठाँउमा केन्द्र सरकराले आवस्यक स्रोत र साधन भएको र सवै भन्दा बढी प्रदेश २ मा गएको दावी गर्नुभयो ।

उहाँले अहिलेको सरकार कोरोना नियन्त्रणमा कुनै पनि कोणबाट असफल नभएको भन्दै तयारी अनुसार संक्रमण बढी भएकाले पर्याप्त नदेखिएको बताउनुभयो । छिमेकि मुलुक भारतबाट आएको ठूलो सख्यालाई सावधानी अपनाउन नसक्दा जोखिम बढेको र सरकारले यत्तिको तयारी नगरेको भए २७ हजार मान्छे मर्नबाट नजोगिने अधिकारीको भनाइछ ।

उहाँले भन्नुभयो,‘सरकारले थप समन्वय गर्नुपर्यो । प्रदेश सरकारलाई पर्याप्त साधन स्रोत दिएको छ । काम गर्न सकेनन् । दुइनम्बर खतम भो । चुनौती थपिदै गएका छन् । सरकारले २७ हजार मान्छे बचाएको कसैले देख्दैनन् । परिक्षण बढाएर लानुको विकल्प छैन । लकडाउन खुकुलो बनाएर खतरा बढाउने काम भयो । मान्छेले अझै सोशियल डिस्टेन्स छैन । खुकुलो भनेर सवैलाई खुल्ला गर्ने हैन । भोली हामी सखाप हुन्छौ । मृत्युलाई निम्ता दिने काम हुन्छ’ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP