Trending
flash भ्रष्टाचार मुद्दामा मुछिएका सांसद यादव निलम्बित अन्तर्राष्ट्रिय नेतन्याहूले सार्वजनिक गरे युद्धपछिको गाजाबारे योजना राजनीति परराष्ट्रमन्त्री साउद र भारतीय विदेशमन्त्री जयशंकरबीच भेटवार्ता राजनीति साँस्कृतिक महोत्सवमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री आज सर्लाही जाने समाज आज माघ शुक्ल पूर्णिमा, स्वस्थानी व्रत समापन गरिँदै समाज पर्खाल ढल्दा एकजनाको मृत्यु अपराध प्रसूति गृहबाट चोरिएको शिशु काँडाघारीमा फेला, महिला पक्राउ समाज टिकटक खुला गर्ने इन्टरनेट कम्पनीसँग प्राधिकरणले माग्यो स्पष्टीकरण खेल वाफ च्याम्पियनसिपमा नेपालले आज प्यालेस्टाइनसँग खेल्ने flash कृष्णनगरको अस्थायी बस पार्क पुरानो नगरपालिका प्राङ्गणमा

बालेनले सार्वजनिक गरेका यी हुन् चालू आवका उपलब्धिमूलक काम


८ असार, काठमाडौं : काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख बालेन शाहले आव ०७९/८० मा गरेका उपलब्धिमूलक कामहरु सार्वजनिक गरेका छन्। उनका अनुसार अनधिकृत फोहोर फाल्ने २९३ व्यक्ति तथा संस्थालाई कारबाही गरिएको छ।

महानगर प्रमुख शाहले १ लाख ८० हजार ७५६ वर्गफिट पार्किङ हुने गरेको कालोपत्रे सडकबाट पार्किङ हटाएको जानकारी दिए। ‘अनधिकृत पार्किङ गरिएका १६ हजार ७५७ वटा सवारीसाधन नियन्त्रण लिइएको छ, २३१ वटा अनधिकृत सवारी वर्कसपलाई कारबाही गरिएको छ,’ उनले भने।

उनका अनुसार १ हजार २० ठाउँको सडक अतिक्रमण हटाइएको छ। २७० ठाउँमा आगलागी नियन्त्रण, १६ हजार ५७० वटा अनधिकृत संरचना
हटाइएको छ। १८ हजार ९८३ वटा अनधिकृत होर्डिङ बोर्ड र परिचय पाटी विस्थापन गरिएको उनले जानकारी दिए।

९५ हजार ५३८ वर्गफिट अन्य प्रयोजनमा भएको भूमिगत क्षेत्रलाई पार्किङमा रूपान्तरण गरिएको छ। ट्राफिकको रिपोर्टको आधारमा यही कडाइको कारणले गर्दा काठमाडौंको ट्राफिक ५ मिनेट चाँडो भएको महानगर प्रमुख शाहले दावी गरेका छन्। उनले भनेका छन्, ‘धन्यवाद सबैलाई यो अभियानमा साथ दिनु भएकोमा।’

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP