Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

प्रहरीको सेटिङ्गमै खुला सिमानाकाको फाइदा उठाउँदै खुलेआम तस्करी

कपिलवस्तु। सेटिङ्गमै तस्करी खुला कपिलवस्तु प्रहरीकाे सेटिङ्गमा खुला सिमानाकाकाे फाइदा उठाउदै कपिलवस्तुमा खुलेआम तस्करी शुरु भएकाे छ । केही दिन देखि भारतबाट चिनि, दाल, मलखाद, कपडा, माेटरपार्टसका सामान नेपाल ल्याईन्छ भने नेपालबाट सुपारि,रामदाना,पाेस्ता सेटिङ्गमा भारत तस्करी भई रहेकाे पाईन्छ । जिल्लाकाे हर्दाैना,लाेहटी,बन्चाैरा,भिल्मी,बगही ककराहवा ,कुशहवा, सिर्सिहवा , बेदमउ नाकाबाट दैनिक खुलेआम तस्करी भईरहदा सुरक्षा निकायकाे आंखा पुगेकाे छैन । प्रत्येक पांच छ किलोमिटरभित्र बिओपी, दर्जनौं प्रहरी चाैकी छन ।

सिमानाका शसस्त्र प्रहरी बलकाे जिम्मामा रहेपनि नेपाल पुलिसले दैनिक गस्ति खटाई तस्करसंग पैसा असुल गरिरहेकाे स्राेतकाे दाबी छ । सिमानाकामा दैनिक सामान दाेहन हुदा प्रहरी प्रशासन मुखदर्शक भई हेरेकाे हेरे हुन्छ । नेपालमा आर्थिक मन्दि रहेकाे अवस्थामा नेपाल सरकारले राजश्व उठाउना कडाई गरेकाे माैका छाेपी कपिलवस्तुमा ठुलाे गिराेहले तस्करी सुरू गरेका छन । तस्करलाई खुला रुपमै कपिलवस्तुकाे शस्सत्र प्रहरी बल र नेपाल पुलिसले सहयाेग गरि रहेकाे छ जसले राजस्व चुहावट बढी भई भन्सार लक्ष्य पुर्याउन सकेकाे छैन ।

सयम सयममा तस्करसंगकाे सेटिङ्गमा सामान पक्रऊ गरि बहादुरिकाे चर्चा देखाउने गरेका नेपाल पुलिसले सामान पक्राऊ गर्दा मन्छे छाेडेकाे घटना धेरै नै छन । नेपाल पुलिसका प्रहरी उपरिक्षक प्रेम बस्नेतकाे सरूवा हुने बेला नजदिक भएकाेले जिल्लामा खुला तस्करी बढेकाे सुचक स्राेत बताउंछन । जिल्लामा तस्करी ठुलाे मात्रामा हुनुले सुन र चरेसकाे तस्करी बढेकाे अनुमान पनि गर्न सकिन्छ । तर सिमामा खटेकाे शस्सत्र प्रहरी बल र नेपाल पुलिस सिमानाका खालि छाेडेरा तस्करीलाई बढावा दिदै गरेकाे स्थानियकाे अराेप छ ।

केहि दिन पहिला भारतबाट नेपालमा मालसामान ल्याई अनलाेड गरेर फर्किने बेला भारतकाे कस्टमले साे ट्रकबाट ८० बाेरा सुपारी बरामद गरेकाे थियाे । याे विषयमा नेपालकाे पुलिस र सशस्त्र प्रहरी अनभिज्ञ रहेकाे छ । सिमाक्षेत्रका चाैकी र बिओपीमा काजमा पुगेका सुरक्षाकर्मीकाे नियत कमाउने बन्दै जानु राज्यकाे लागि घातक हुने छ । थाेरै पैसाका लागि साना हतियार ,सुन र लागुओैषध ओसारपसार प्रसय पाउने सराेकारवालाकाे बुझाई छ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP