Trending
खेल धनकुटामा जिल्लास्तरीय अन्डर १५ बुद्धिचाल प्रतियोगिता शुरु समाज कहाँ हरायो पशुपतिमा आरति गर्दा उठेको दान, दक्षिणा ? समाज बाढीले रेलेखोला जलविद्युत् आयोजनाको इन्टेक पुर्‍यो, बाँधमा क्षति आर्थिक कोशी प्रदेशको बेरुजु १ अर्ब ३१ करोड ७६ लाख १० हजार समाज बैतडीमा जिप दुर्घटना एकको मृत्यु, आठजना घाइते राजनीति बजेटबाट नयाँ चरणको आर्थिक सुधारको प्रयास थालेका छौँ : अर्थमन्त्री खेल बढ्यो खेलकुदमा बजेट : क्रिकेट मैदानलाई महत्त्व दिँदा दशरथ रंगशालाबारे मौन समाज प्राचीन पर्खाल र इनारका संरचना भेटिएको खयरडाँडामा पुनः उत्खनन राजनीति वामदेवका केन्द्रीय सदस्य ढकाललाई उपेन्द्रले भित्र्याए राजनीति एमालेको राष्ट्रिय महिला भेला आजदेखि, पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी प्रमुख अतिथि

कृष्णनगरमा खरको छाना मुक्त अभियान, मेयर शाहले वाचा पूरा गर्दै


शिवराज अनलाइन

कृष्णनगर, १९ भदौ ।
कपिलवस्तुको कृष्णनगर नगरपालिकाले खरको छाना मुक्त अभियान सुरु गरेको छ । आर्थिक अभावको कारण खरको छानो मुनि बस्न बाध्य नगरबासीका लागि नगरपालिकाले जस्ता पाता दिएर खरको छानो मुक्त बनाउन लागेको हो । खरको छाना हटाएर जस्तापाताले घर बनाउने कार्यक्रम अन्तर्गत सो अभियान सुरु भएको हो । नगरपालिकाले ३ वर्षभित्र खरको छानो मुक्त घर निर्माण गरिने अभियान चलाएको जनाइएको छ ।

नगर प्रमुख रजत प्रताप शाहले यस चालु आर्थिक वर्ष २०८०÷०८१ मा ५ सय ४० घरपरिवारको खरको छानो (फुस) मुक्त घर निर्माण गरिने योजना रहेको जानकारी दिए । उनले २ करोडको बजेटबाट खरको छानो मुक्त घर निर्माण अभियान सुरु गरिएको बताए । उनले जस्तापाता, पाइप लगायत सम्पूर्ण घर फिटिङका सामग्रीसहित नगरले घर निर्माण गरिने बताए । ३ वर्षमा खरको छानो मुक्त नगर बनाउने उनको भनाई छ । निर्वाचनको बेला जनतालाई दिएको वाचासमेत पूरा गर्न लागेको बताउँदै नगरको चौतर्फी विकासको लागि तत्पर रहेको शाहले बताए ।

मेयर शाहले भने, ‘खरको छानो हुँदा आगलागी हुने जोखिम बढी हुन्छ । नगरबासीलाई सुरक्षित बसोबासमा सहयोग गर्न यो खरको छानो मुक्त अभियान कार्यक्रम ल्याइएको हो । हावाहुरी चलेका बेला छानो उडाउने, वर्षामा पानी चुहिने, सजिलै गल्ने र आगोबाट सजिलै जल्न सक्ने र टिकाउ नहुने हुँदा छानो फेरि राख्न झन्झट भएकाले जस्तापाताको छानो सुरक्षित हुन्छ ।’

इन्जिनियर प्रदीप कुमार चौधरीले खरको छाना मुक्त आवासका लागि ठेक्का भएको बताए । यस वर्ष २ करोड बजेटबाट यो अभियान सुरु गरिने तयारी भएको उनले जानकारी दिए । १० करोड बजेटको लागतमा ३ वर्षभित्र नगरमा खरको छाना मुक्त अभियान सञ्चालन गरिएको इन्जिनियर चौधरीले बताए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP