Trending
समाज जाजरकोट भूकम्प पीडितले अझै पाएनन् चीन सरकारले घोषणा गरेको सहयोग समाज दुर्घटना न्यूनीकरण गर्न व्यक्ति स्वयम सचेत हुनुपर्छ : मुख्यमन्त्री कार्की अन्तर्राष्ट्रिय अधिकारकर्मीको तत्काल रिहाइ गर्न चीनसँग अमेरिकाको माग समाज बाँकेमा हावाहुरीले कम्पाउन्ड वाल भत्काउँदा च्यापिएर एक महिलाको मृत्यु समाज खोलाले बगाएर एकजनाको मृत्यु राजनीति जीबी राईको लोकेसन पत्ता लागिसक्यो छिट्टै ल्याउँछौं : गृहमन्त्री लामिछाने राजनीति राजनीतिक परिवर्तनमा महिलाहरुको ठूलो योगदान छ : सभापति देउवा समाज कपिलवस्तु अस्पतालमा स्वीकृति बिना काटियाे ९ थान रुख, गल्ति मेसु वा अरु कसैकाे ? flash भन्सार एजेन्ट, सुरक्षाकर्मी र सराेकारवालासँग अन्तरक्रिया आर्थिक ग्लोबल आइएमई बैंकको नयाँ एटीएम त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परिसरमा

शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन सरकारले नै चाहेको छैन : विष्णु पौडेल


१६ कार्तिक, काठमाडौं : प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेलले सरकारले शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन नचाहेको आरोप लगाएका छन्। बिहीबार प्रतिनिधिसभाको बैठकमा बोल्दै उपाध्यक्ष पौडेलले प्रतिपक्षलाई देखाएर सरकारले शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन नचाहेको बताएका हुन्।

‘शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन कसले रोकेको छ? अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्ड,सर्वोच्चको आदेश र पीडितलाई प्राथमिकतामा राखेर शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन एमाले तयार छ। तर,सरकार प्रतिपक्षलाई देखाएर आफैँ शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन चाहँदैन’,उनले भने।

पौडेलले शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन चाहनेले फागुन १ गतेलाई दिवसको रूपमा नमनाउनेसमेत बताए। पौडेलले फागुन १ गते उत्सवको दिन हुनै नसक्ने टिप्पणी गरे। नेपालमा हिंसा आरम्भ भएको दिनलाई उत्सवको रूपमा मनाएर सरकारले शान्ति प्रक्रिया टुंग्याउन नसक्ने उनको भनाइ छ।

उनले नेपाल तस्करीको अन्तर्राष्ट्रिय केन्द्रको रूपमा बद्‍नाम भएको बताए। पौडेलले नेपालमा दिनहुँ सुन तस्करी प्रकरण हुँदा सरकार त्यसलाई नियन्त्रण गर्न नभई संलग्नलाई जोगाउन लागिपरेको आरोप लगाए।

पौडेलले सरकारको कारणले सदनको काम कारबाही प्रभावकारी हुन नसकेको आरोप लगाए। प्रतिनिधिसभाको बैठकमा बोल्दै सदनको यो अधिवेशन निराशाजनक भएको टिप्पणी गरे।

‘सदन प्रतिपक्षको हो भनेर दुनियाँभर मानिन्छ। प्रतिपक्षले उभिएर बोल्दा सत्तापक्षले ध्यान दिएर सुन्नुपर्छ। तर, यहाँ जायज माग भन्न र सुनाउनको लागि प्रतिपक्षले आवाज उठाएर मात्रै पुगेर बेल घेर्नुपर्ने अवस्था आयो। प्रतिपक्षको आवाजको सच्चाइलाई सुनेर मात्रै सदन अवरोधको स्थिति अन्त्य हुन्छ’,उनले भने।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP