Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

दूधको चार अर्ब रकम नपाएको भन्दै किसान संजालले मन्त्रीलाई बुझायो ज्ञापनपत्र


काठमाडौं : किसानले पाउनुपर्ने दूधको करिब चार अर्ब बक्यौता रकम अविलम्ब उपलब्ध गराइदिन भन्दै राष्ट्रिय किसान संजालले कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्री ज्वाला कुमारी शाहलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ।

आज शनिबार मन्त्री निवासमै पुगेर ज्ञापनपत्र बुझाएको संजालकी उपमहासचिव सरिता भुसालले जानकारी दिइन्। ज्ञापनपत्रमा बक्यौता रकम भुक्तानी गराउन तथा यसको दीर्घकालीन समाधानको बाटो खोलिदिन पनि अनुरोध गरिएको छ।

सरकारले लामो समयदेखि दुग्ध उत्पादक किसानलाई दुधको बक्यौता रकम भुक्तानी गरेको छैन। किसान संघ, संगठन, आम किसान र मिडियाको दबाबमा दुग्ध विकास संस्थान तथा निजी डेरी उद्योगहरुले केही रकम भुक्तानी गरेको भए पनि किसानले अझै करिब ४ अर्ब बराबरको रकम भुक्तानी पाउन बाँकी रहेको उपमहासचिव भुसालको दाबी छ।

दुग्ध विकास संस्थानले मात्रै १ अर्ब ८३ करोड रुपैयाँ भुक्तानी गर्न बाँकी रहेको उनले बताइन्।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP