Trending
flash विजयनगरका ७ वटै वडामा नेकपा एमालेकाे वडा अधिवेशन सम्पन्न समाज वैशाखयता विपद्जन्य घटनामा परि ३ सय ५३ जनाको ज्यान गयाे flash एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक सङ्गठन कपिलवस्तुमा पुनः पाण्डे flash प्रेस सेन्टर नेपाल कपिलवस्तुमा बेल्वासेको नेतृत्व अन्तर्राष्ट्रिय सन् २०६० सम्म कार्बन उत्सर्जनलाई शून्यमा झार्ने साउदी अरेबियाको भनाइ समाज तिहारकाे लागि ५० हजारभन्दा बढी सयपत्रीको माला भारतबाट आयात हुँदै अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकालाई चीनको चेतावनी राजनीति राप्रपाकाे ५४ जिल्लामा अधिवेशन सकियाे flash प्रेस सेन्टर कपिलवस्तुकाे अध्यक्षमा बेल्बासे, २१सदस्य कार्य समिति चयन समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या

कपिलवस्तुमा रेडियो शिक्षा कार्यक्रम सुरु

माधव बेल्बासे

चन्द्रौटा,

कोरोना भाइरसका कारण विद्यालय संचालन हुन नसकेपछि वैकल्पिक शिक्षाको रुपमा कपिलवस्तुमा रेडियो शिक्षा कार्यक्रम सुरु गरिएको छ । जिल्लाका ३ वटा रेडियोले रेडियो शिक्षा कार्यक्रम प्रशारण सुरु गरेका छन् । शिक्षा विकास तथा समन्वयन ईकाइ कपिलवस्तुको समन्वयनमा कक्षा ४ देखि ८ सम्मका मुख्य ५ वटा विषयका कक्षाहरु रेडियो बाट प्रशारण हुने भएका हुन ।

नेपाली,अग्रेजी,गणित,बिज्ञान र सामाजिकका कक्षाहरु आईतवार देखि बिहिवार सम्म प्रशारण हुने बताइएको छ । युनिसेफ र कालिका स्वावलम्बन सामाजिक केन्द्र तौलिहवाको सहयोगमा रेडियो शिवराज १०६.८ चन्द्रौटा,रेडियो कपिलवस्तु १०४.२ मेगहर्ज र रेडियो बिजयनगर १००.७ मेगहर्ज बाट दिउसो १ः४५ देखि ४ः३५ सम्म प्रशारण भइरहेको छ ।

नेपाल पत्रकार महासंघ कपिलवस्तुको संयोजनमा भएको रेडियो शिक्षा प्रभावकारी हुने विश्वास रहेको छ । विभिन्न संचारमाध्यमहरुमा कक्षाहरु संचालन भइरहेको भएपनि कपिलवस्तुका भित्रि गाउँहरुको टेलिभिजनको पहुच नभएकोले रेडियो शिक्षा कार्यक्रम लागू गरेको शिवराज नगरपालिकाका शिक्षा शाखा प्रमुख लोकराज पन्थीले बताउनुभयो ।

सुरुवाति चरणमा विभिन्न संघ सस्थाको सहयोग रहेकोले बन्दाबन्दिको अवस्था हेरेर कार्यक्रम थप गर्न सकिने उहाँले बताउनुभयो । जिल्लाका विद्यार्थीहरु विद्यालय जान नपाइरहेको बेला रेडियोमा सुनेर धेरै कुरा सिक्न सक्ने पत्रकार माहासंघ कपिलवस्तुका अध्यक्ष डिलाराम भुसालले बताउनुभयो ।

अधिंकाश विद्यालयहरुमा क्वारेन्टाइन रहेको विद्यालय संचालनमा समस्या रहेको उहाँले बताउनुभयो । रेडियो शिक्षा कार्यक्रम प्रभावकारी हुने विश्वास रहेको कालिका स्वावलम्बन सामाजिक केन्द्र तौलिहवाका निर्देशक अर्जुन थापाले बताउनुभयो ।

जिल्लाका उत्कृष्ट ३० जना शिक्षकहरुलाई छनोट गरी विद्यालय शिक्षा कार्यक्रममा सहभागी गराइएको थापाले बताउनुभयो । यता वाणंगगा नगरापकिलाले पनि रेडियो शिक्षा कार्यक्रम सुरु गरेको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP