Trending
flash नेपालको तराई लगायत विश्वभरि मनाउने गरिन्छ करवा चौथ flash प्रदेश सरकारबाट विनियोजित सञ्चार बजेटको भ्रमपूर्ण समाचार प्रति बुद्ध दर्पणको ध्यानाकर्षण खेल टी-२० विश्वकप : बंगलादेशविरुद्ध श्रीलंकाको ५ विकेटको जित समाज दाङमा बस दुर्घटना हुँदा १ जनाको मृत्यु, २१ घाइते राजनीति प्रदेश १ प्रदेशसभा बैठक : कात्तिक १५ सम्म स्थगित, कांग्रेसमै भाँडभैलो flash विजयनगरमा आज ६० प्रतिशत बढिलाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइयो समाज पाँच वर्षमा १ लाखभन्दा बढी सवारी दुर्घटना, १० हजारभन्दा बढीको मृत्यु समाज सर्वोच्चका १४ न्यायाधीशले पूर्ण बैठक बहिस्कार गर्ने राजनीति चार वर्षअघि हारेका थिए, फेरि मत गन्दा २ भोटले वडाध्यक्ष जिते flash टोल विकास संस्था व्यवस्थापन तथा नेतृत्व विकास सम्बन्धि क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु

डल्फिन मन पराउने पर्यटकलाई कोरोनाले रोकेन

कैलाली – कोभिड–१९ का कारण पर्यटन वर्ष प्रभावित भए पनि प्रकृतिप्रेमी पर्यटकलाई भने रोक्न सकेको छैन । वर्षायाममा कैलालीका नदीमा देखिने डल्फिनकाे विदेशी पर्यटकले अवलोकन गरेका छन् । 

लकडाउनमा नेपालमै रहेका इङ्ल्याण्डका दुई र नेदरल्याण्डका एक जना पर्यटक टीकापुर नगरपालिका ७ काे बैदी पुगेर डल्फिन अवलोकन गरेका हुन् । 

बर्दियाको ठाकुरद्वारमा बसेका उनीहरु डल्फिन अवलोकन गरी रमाएको डल्फिन जलचर तथा जैविक विविधता संरक्षण नेपालका अध्यक्ष भोजराज ढुङ्गानाले बताउनुभयो । ‘नजिक-नजिक डल्फिन देखिएपछि उनीहरु खुसी भए’, उहाँले भन्नुभयो । 

अहिलेसम्म पाँच वटा बच्चा र १० वटा वयस्क गरी १५ वटा डल्फिन देखा परेका छन् । मोहना, पथरैया, काँढा गरी तीन वटै नदी र गैरी खोलाको दोभानमा डल्फिन देखा परिरहेको जैविक विविधता संरक्षण कार्यालयले जनाएकाे छ । विश्वमै दुर्लभ मानिने गङ्गेटिक प्रजातिको डल्फिन अवलोकनकाे लागि कैलालीमा हरेक वर्ष विदेशी पर्यटक पुग्ने गरेका छन् । 

कोरोना भाइरसकाे कारण देशकै पर्यटन यस वर्ष प्रभावित भए पनि डल्फिन अवलोकनकाे लागि विदेशी पर्यटक पनि आइपुग्दा उत्साह थपिएको ढुङ्गानाले बताउनुभयो । ‘हरेक दिन आन्तरिक पर्यटक पनि डल्फिन अवलोकनका लागि पुगिरहेका छन्’, उहाँले भन्नुभयो, ‘कोरोनाले पर्यटक आगमनलाई रोक्न सकेको छैन ।’ 

मनसुन सिजनभरि यहाँका नदीहरुमा देखिने डल्फिनले पर्यटनमा ठूलो टेवा पुर्‍याउने स्थानीयको अपेक्षा छ । 

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP