Trending
समाज जयनगर–कुर्था रेलमार्ग नेपाललाई हस्तान्तरण समाज बाढी र डुबानको दीर्घकालीन समाधान हुन्छ : प्रधानमन्त्री देउवा flash शिवपुरमा नेकपा एसको वडा कमिटि गठन अन्तर्राष्ट्रिय आर्यनपछि एनसिबीको निसानामा अनन्या flash विजयनगरले वर्षाले प्रभावित कृषकलाई क्षतिपूर्ति दिने समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश

गभर्नर ज्यु, ७ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धि कसरी हासिल हुन्छ ?

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता तथा पूर्वअर्थमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीले आगामी मौद्रिक नीतिले ७ प्रतिशतको आर्थिक बृद्धिदर कसरी हासिल हुन्छ भन्ने प्रश्न गर्नुभएको छ । कोभिड १९ र त्यसको असरले समग्र अर्थतन्त्र प्रभावित भएको अवस्थामा आगामी मौद्रिक नीतिको उद्देश्यबारेकोे छलफलमा गभर्नर समक्ष उहाँले यस्तो प्रश्न गर्नुभएको हो ।

बैठकमा पूर्वअर्थमन्त्री कार्कीले आगामी आर्थिक वर्ष ०७७—७८ मा ७ प्रतिशत आर्थिक वृद्धिको आधारबारे गभर्नर अधिकारीलाई सोध्नुभएको हो । सरकारले ७ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धि गर्ने लक्ष्य लिएको भन्दै उहाँले आर्थिक वृद्धिको यो लक्ष्य कसरी हासिल हुन्छ र राष्ट्र बैंकको सोच र लक्ष्य हासिल गर्न के के उपाय छ भनि जिज्ञासा राख्नुभएको हो ।

यस्तै पूर्वमन्त्री एवं सांसद गोकर्ण विष्टले अनुत्पादन क्षेत्रमा सहज कर्जा पाउने तर उद्योग तथा रोजगारी सिर्जना गर्ने क्षेत्रमा सहज ढंगले कर्जा उपलब्ध नभएको भन्दै गभर्नर ध्यानाकर्षण गराउनुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP