Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

९ महिना देखि न्यायको खोजीमा ११ बर्षिय अपाङ्ग बालक

कपिलवस्तु

       अप्राकृतिक करणीमा परेका एक ११ बर्षिय अपाङ्ग बालकले अझै सम्म न्याय पाउन सकेका छैनन् । करिब ९ महिना अघिको उक्त घटनाका बालक र उनका परिवार अझै पनि न्यायको झिनो आशमा बसिरहेका छन् । बुद्धभूमि नगरपालिका ६ का ति बालक जन्मजात अपाङ्ग हुन् । अति विपन्न परिवारका उनी न्यायका लागि प्रहरी र ठूलाबडाकहाँ धाउदा धाउदै ९ महिना वितिसक्दा समेत अहिले सम्म घटनाका आरोपी समेत पक्राउ परेको छैन । 

बुद्धभुमी नगरपालिका वडा नं. ६ का पुर्णवासी यादव ले २०७५ माघ १४ गते ति बालकलाई अपाकृतिक करणी ९वलत्कार० गरेको आरोपमा मुद्धा दायर भएको छ । ईलाका प्रहरी कार्यालय गोरुसिंगेले मुद्धा दायर भएपनि घटनाका आरोपी फरार छन् । यादवले राज नाम परिवर्तन लाई समोसा खुवाउने प्रलोभनमा वगैचामा लगी यौन दुव्र्यव्हार गरेका थिए । घटना घटेको अर्को दिन ईलाका प्रहरी कार्यालय गोरुसिंगेमा उजूरी दिए पछी यादव फरार रहेका थिए । प्रहरीका अनुसार आरोपीलाई खोजी गर्ने कार्य जारी रहेको वताईएको छ । 

आरोपीको फोटो सम्म फेला परेको छैन । उनी भारतको मुम्वई तर्फ भागेको हुन सक्ने स्थानीयहरु वताउछन् । आरोपी स्थानीय नेताका आफन्त भएकाले समेत पक्राउमा प्रहरीलाई दबाब नपरेको पीडितका परिवारहरु बताउछन् । आर्थिक अवस्था न्युन भएका राजका परिवारका सदस्य दैनिका गुजारा गर्नका लागी गएको वेला यादवले राजलाई साईकलमा राखी वगैचा पुराएका थिए । घर घरमा गई कपाल तथा दारी काटेर दैनिक गुजारा चलाउने राजका वुवा घर आउदा राती अवेरा सम्म छोरा रोई रहेको थियो । सधै चाडै सुत्ने छोरा रोई रहेको देखे पछी छोरालाई सोधपुछ गरेका थिए । राजले घटना वताए पछी बलत्कार भएको थाहा पाएको उनका वुवाले वताउनुभयो । 

      थाहा पाएको अर्को दिन नै ईलाका प्रहरी कार्यालय गोरुसिगेंमा निवेदन दिएका थिए । हामी सामान्य परिवारका हौ, हाम्रो पक्षका वोली दिने कोही छैनन्, छोराले न्याय नपाउने हो कि भन्ने डर लागि रहेको छ । स्थानीय अगुवा र पिडकको परिवार गाउँमा मिलापत्र गराउन दवाव दिई रहेका थिए तर छोराको न्यायका लागी आफु नमिलेको राजका पिता वताउनुहुन्छ । हाम्रो वारेमा वोल्ने कोही पनी छैन । मानवअधिकारवादी र अपांङ्गताको क्षेत्रमा काम गरेका समेत अहिले सम्म मुख नदेखाएको राजका पिता वताउनुहुन्छ । 

३ कक्षामा अध्ययन गरी रहेका राज अपांङ्गताका कारण १ वर्ष देखी विद्यालय जान छाडेका छन् । उनको दाया तर्फको हात खुट्टा चल्दैनन् । एक वर्ष देखी उनले मानसिक अस्वस्थता विक्षिप्त हुदै गएको छ । समस्या वढन लागे पछी राजलाई डाक्टरको सल्लाह पछी नियमित औषधी सेवन गर्ने गरेका छन् । उहाँको परिवारको आर्थिक अवस्था अत्यन्त कमजोर रहेको छ । विद्यालयमा पीडित बालक वेला वेलामा वेहोस हुन थाले पछी राजलाई उहाँका परीवारले विद्यालय पठाउन छाडेका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP