Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

शिवराज ११ को स्वास्थ्य चौकीमा कण्डम अभाव

दिपक के.सी.
कपिलवस्तु मंसिर १०
कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाका स्वास्थ्य संस्थामा कण्डम अभाव भएको छ । विगत १५ दिन यता नगरको वडा नं. ११ मा रहेको स्वास्थ्य चौकीमा कण्डम अभाव भएको हो । सरकारले निशुल्क रुपमा उपलब्ध गराउने कण्डम स्वास्थ्य चौकी नभए पछि स्थानियलाई समस्या भएको छ ।
१५ दिन देखि कण्डम छैन , नगरपालिका संग माग गरेको भए पनि उपलब्ध भएको छैन स्वास्थ्य चौकी प्रमुख राजेश कुवरले बताए । सेवा ग्राही कण्डम लिन दिनहुँ आउने भए पनि छैन भनि फर्काउनु परेको छ उनले भने । स्वास्थ्य संस्थामा कण्डम समेत छैन भन्नु पर्दा लाज मर्दो भएको छ , नगरपालिकाको स्वास्थ्य शाखामा माग पनि गरेका छौं तर उपलब्ध भएको छैन ।
वडाको स्वास्थ्य चौकीबाट कण्डम संगै सिटामोल समेत नपाएको स्थानिय प्रभुनाथ कुर्मीले बताए । सामान्य टाउको दुखाइको औषधी लिन जादाँ समेत नपाइएको उनले बताए । स्वास्थ्य चौकीमा सिटामोल सकिएको पनि एक हप्ता भयो ,स्वास्थ्य चौकी प्रमुख कुवँरले भने । अव औषधी नै छैन विरामीलाई कहाबाट दिनु उनले भने । स्वास्थ्य शाखामा औषधी माग गरेको पनि धेरै भयो तर अझै औषधी आइपुगेन ।
शिवराज नगरपालिकाको सबै स्वास्थ्य चौकीमा कण्डम अभाव नभएर केहिमा मात्रै भएको स्वास्थ्य शाखा प्रमुख चुडामणी भट्टाईले बताए । कण्डम नगरपालिकाले खरिद नगर्ने केन्द्रबाट नै खरिद भइ जिल्लामा आउने र स्वास्थ्य चौकीको माग अनुसार जिल्ला जनस्वास्थ्यबाट ल्याउनु पर्ने भएकोले प्रकृया सुरु भइसकेको उनले जनाए । आफु भर्खरै स्वस्थ्य शाखामा आएकोले के कति स्टोकमा औषधीहरु कुन कुन छ भन्ने बारे पनि डाटा तयार नहुदाँ समस्या भएको उनले बताए । सिटामोल के कति छ छैन भन्ने बारे आफु अनभिज्ञ रहेको जनाउदै , अब स्टोरमा भएको औषधीको मात्रा हेरेर औषधी खरिद प्रकृया अगाडी बढाइने उनले जनाए । सुरुमा औषधी वितरण गर्दा कसैलाई धेरै कसैलाई थोरै गरेर वितरण गरिएको हुदाँ अहिले कुनै स्वास्थ्य चौकीमा प्रशस्त औषधी छ कुनैमा छैन, औषधी नभएका स्वास्थ्य चौकीमा धेरै औषधी हुने स्वास्थ्य चौकीबाट दिएर भए पनि विरामीलाई औधषी उपलब्ध गराइने भट्टराइले जनाए ।
जिल्ला जनस्वास्थ्यमा कण्डम अभाव नभएको तर स्वास्थ्य चौकी प्रमुखले माग गरे जिल्लाबाट प्राप्त गर्न सकिने एक स्वास्थ्य कर्मीले बताए । नाम नखुलाउने सर्तमा सिटामोल पनि स्टोरमा अभाव नभएको उनले बताएका छन ।एक दुई दिन अगाडी नै मैले लिएको हुँ अभाव भएको जस्तो लाग्दैन उनले भने । जिल्ला बाट आफुले सहजै कण्डम ल्याएर स्वास्थ्य चौकीबाट वितरण गरीरहेको उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP