Trending
अपराध क्षणिक रिस रोक्न नसक्दा मारिँदैछन् निर्दोष आर्थिक पोखराको होटल सरोवर र किङस लाउन्जमा प्रभु बैंकका ग्राहकलाई छुट स्वास्थ्य स्वास्थ्यमन्त्री यादवको वीरमा ३ घण्टा छड्के राजनीति संसद् सचिवालयलाई बजेटको कमी हुँदैन : अर्थमन्त्री राजनीति कर्णाली प्रदेश : मन्त्री शाहलाई भूमि व्यवस्था तथा कृषिको कार्यभार समाज सगरमाथाबाट ओर्लंदा एकजना नेपाली र एकजना बेलायती बेपत्ता समाज गर्मी बढेपछि चितवनका ६० जना कैदीलाई सारियो समाज कैलाश सिरोहिया पक्राउप्रति नेपाल मिडिया सोसाइटीको विरोध राजनीति अनलाइनबाट सुझाव लिएर नीति, कार्यक्रम र बजेट बनाउँदै पैयूँ राजनीति गण्डकी प्रदेशको दोस्रो पञ्चवर्षीय योजनाको परिमार्जित आधार पत्र सार्वजनिक

नेम्वाङकाे निर्देशनपछि काठमाण्डाैका मुख्य सडकका खाल्डाखुल्डी पुर्ने काम तीव्र

काठमाण्डौ – काठमाण्डौका मुख्य सडकका खाल्डाखुल्डी पुर्ने र कालोपत्र गर्ने काम तीव्र पारिएको छ ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री वसन्तकुमार नेम्वाङले कार्यभार सम्हाल्नेबित्तिकै सडक विभागलाई खाल्डाखुल्डी पुर्न निर्देशन दिनुभएको थियो । 

उहाँले उपत्यकाका विभिन्न सडकको स्थलगत अनुगमनसमेत गर्दै आउनुभएको छ । यसक्रममा शनिबार मन्त्री नेम्वाङले कलङ्की–नागढुङ्गा सडकखण्डको स्थलगत अनुगमन गर्दै खाल्डाखुल्डी पुर्न र  सवारी आवत–जावतलई सुचारु बनाइराख्न निर्देशन दिनुभयो । निरीक्षणका क्रममा काठमाण्डौ क्षेत्र नं ९ का  सांसद कृष्णगोपाल श्रेष्ठ र  प्रधानमन्त्रीका विकास व्यवस्थापन विज्ञ गजेन्द्र थपलियालगायत सहभागी हुनुहुन्थ्यो ।
    
चाबहिल–साँखु, जोरपाटी–सुन्दरीजल, माइतीघर–तीनकुनेलगायतका सडक खण्डमा मन्त्री नेम्वाङले अनुगमन गर्नुभएको थियो । नयाँ बानेश्वर, पुरानो बानेश्वर, तीनकुने, थापाथली, नक्साल भगवती, कपन लगायतका क्षेत्रमा सडक कालोपत्र भइरहेको डिभिजन सडक कार्यालय काठमाण्डौले जनाएको छ । 
    
सडक विभागका प्रवक्ता शिवहरि सापकोटाले विगतका वर्षभन्दा चालु आर्थिक वर्षमा सडक मर्मतमा बढी बजेट बिनियोजन भएको जानकारी दिनुभयो । सडक बोर्डले चालु आ‍र्थिक वर्षमा झण्डै ७० प्रतिशत बजेट राष्ट्रिय राजमार्गको मर्मत तथा ३० प्रतिशत बजेट स्थानीय सडक मर्मतमा खर्च गर्ने जनाएको छ । 

सरकारले सडक बोर्ड नेपाललाई अघिल्लाे आर्थिक वर्षमाभन्दा झण्डै तीन अर्ब रुपैयाँ बढी बजेट सडक मर्मतका लागि विनियोजन गरेको बताउँदै प्रवक्ता सापकाेटाले भन्नुभयो,‘गत वर्ष काठमाण्डौ उपत्यकाका सडक मर्मतमा कम बजेट छुट्याउने गरिएकामा चालु आर्थिक वर्षमा उपत्यकाका लागि बढी बजेट विनियोजन भएको छ । ‘

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP