Trending
flash भ्रष्टाचार मुद्दामा मुछिएका सांसद यादव निलम्बित अन्तर्राष्ट्रिय नेतन्याहूले सार्वजनिक गरे युद्धपछिको गाजाबारे योजना राजनीति परराष्ट्रमन्त्री साउद र भारतीय विदेशमन्त्री जयशंकरबीच भेटवार्ता राजनीति साँस्कृतिक महोत्सवमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री आज सर्लाही जाने समाज आज माघ शुक्ल पूर्णिमा, स्वस्थानी व्रत समापन गरिँदै समाज पर्खाल ढल्दा एकजनाको मृत्यु अपराध प्रसूति गृहबाट चोरिएको शिशु काँडाघारीमा फेला, महिला पक्राउ समाज टिकटक खुला गर्ने इन्टरनेट कम्पनीसँग प्राधिकरणले माग्यो स्पष्टीकरण खेल वाफ च्याम्पियनसिपमा नेपालले आज प्यालेस्टाइनसँग खेल्ने flash कृष्णनगरको अस्थायी बस पार्क पुरानो नगरपालिका प्राङ्गणमा

चालकले अब चप्पल लगाउन नपाउने, गाडीमा लेखिएका ‘स्लोगन’ र ‘कोटेसन’ मेट्नुपर्ने

काठमाण्डाै – सरकारले सबै प्रकारका गाडी चलाउँदा अनिवार्यरुपमा जुत्ता लगाउन अनुरोध गरेको छ ।

चप्पल लगाएर गाडी चलाउँदा चप्पलको फित्ता अड्किएर दुर्घटना बढेको पाइएकाले सबै प्रकारका गाडी चलाउँदा जुत्ता लगाउन अनिवार्य गरिएको यातायात व्यवस्था विभागका निर्देशक एवं प्रवक्ता तीर्थराज खनालले बताउनु भयो । 

उहाँले गेयर, क्लज र ब्रेकमा खुट्टा सारिरहँदा चप्पलको फित्ता अड्किएर दुर्घटना भएको पाइएको बताउनु भयो । यस्तै दुर्घटना कम गर्नको लागि गाडीमा लेखिएका सबै किसिममा स्लोगन तथा कोटेसन मेट्न, सिसामा स्टिकर वा अरु कुनै चिज नटाँस्न र नझुण्ड्याउन, गाडीको क्याबिनमा सजावटका सामान वा म्युजिक सिस्टम राखेको भए हटाउन पनि विभागले आग्रह गरेको छ । 

दुर्घटना हुनुको कारणमध्ये ८० प्रतिशत चालकका कारण हुने गरेको पाइएको भन्दै विभागले चालकको ध्यान अन्त मोड्ने सामग्री गाडीबाट हटाउन सुझाव दिएको हो ।

यसैगरी लामो दुरीमा चल्ने गाडीको ढोकामा नै यात्रु क्षमता र गाडीमा रहेका यात्रुको संख्या टाँस्न, लामो दूरीमा चल्ने सार्वजनिक गाडीमा प्रयोग गर्ने प्रयोजनमा रिसोलिङ गरेको टायर अगाडिको चक्कामा नराख्न र लामो तथा छोटो दुरीका गाडीमा अनिवार्य भाडादार टाँस्न पनि विभागले अनुरोध गरेको छ ।

यातायात क्षेत्रमा संलग्न विज्ञसँगको छलफलबाट बढ्दो दुर्घटना कम गर्न यी उपाय अपनाउन सुझाव दिइएको विभागका निर्देशक एवं प्रवक्ता तीर्थराज खनालले बताउनुभयो । 

यी सुझाव पालना नगरेको पाइए ट्राफिक प्रहरीले नियमअनुसार कारबाही गर्ने उहाँको भनाइ छ । 

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP