Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

चालकले अब चप्पल लगाउन नपाउने, गाडीमा लेखिएका ‘स्लोगन’ र ‘कोटेसन’ मेट्नुपर्ने

काठमाण्डाै – सरकारले सबै प्रकारका गाडी चलाउँदा अनिवार्यरुपमा जुत्ता लगाउन अनुरोध गरेको छ ।

चप्पल लगाएर गाडी चलाउँदा चप्पलको फित्ता अड्किएर दुर्घटना बढेको पाइएकाले सबै प्रकारका गाडी चलाउँदा जुत्ता लगाउन अनिवार्य गरिएको यातायात व्यवस्था विभागका निर्देशक एवं प्रवक्ता तीर्थराज खनालले बताउनु भयो । 

उहाँले गेयर, क्लज र ब्रेकमा खुट्टा सारिरहँदा चप्पलको फित्ता अड्किएर दुर्घटना भएको पाइएको बताउनु भयो । यस्तै दुर्घटना कम गर्नको लागि गाडीमा लेखिएका सबै किसिममा स्लोगन तथा कोटेसन मेट्न, सिसामा स्टिकर वा अरु कुनै चिज नटाँस्न र नझुण्ड्याउन, गाडीको क्याबिनमा सजावटका सामान वा म्युजिक सिस्टम राखेको भए हटाउन पनि विभागले आग्रह गरेको छ । 

दुर्घटना हुनुको कारणमध्ये ८० प्रतिशत चालकका कारण हुने गरेको पाइएको भन्दै विभागले चालकको ध्यान अन्त मोड्ने सामग्री गाडीबाट हटाउन सुझाव दिएको हो ।

यसैगरी लामो दुरीमा चल्ने गाडीको ढोकामा नै यात्रु क्षमता र गाडीमा रहेका यात्रुको संख्या टाँस्न, लामो दूरीमा चल्ने सार्वजनिक गाडीमा प्रयोग गर्ने प्रयोजनमा रिसोलिङ गरेको टायर अगाडिको चक्कामा नराख्न र लामो तथा छोटो दुरीका गाडीमा अनिवार्य भाडादार टाँस्न पनि विभागले अनुरोध गरेको छ ।

यातायात क्षेत्रमा संलग्न विज्ञसँगको छलफलबाट बढ्दो दुर्घटना कम गर्न यी उपाय अपनाउन सुझाव दिइएको विभागका निर्देशक एवं प्रवक्ता तीर्थराज खनालले बताउनुभयो । 

यी सुझाव पालना नगरेको पाइए ट्राफिक प्रहरीले नियमअनुसार कारबाही गर्ने उहाँको भनाइ छ । 

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP